CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti

  • 0
  • 13687
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti
CHP Beykoz’da İncirköy’ü kale ilan etti

“Beykoz’un Adayı” sloganıyla çalışmalarına devam eden CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun’a İncirköy’de vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İncirköy Spor Kulübü Lokali’nde gerçekleşen buluşma, soğuk ve karlı havaya rağmen büyük ilgi gördü. Toplantı salonuna sığmayan halkın bir kısmı, olumsuz hava şartlarına aldırmadan konuşmaları bahçeden de olsa takip etmekten vazgeçmedi.

Aydın Düzgün: CHP, İncirköy’de oy rekoru kıracak

Toplantının açılışını CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yaptı. Düzgün,  konuşmasında 2014 seçimlerinde Beykoz’un en büyük mahallelerinden olan İncirköy Mahallesi’nden Meclis Üyesi adayı gösterilmediği için büyük hayal kırıklığı oluştuğunu söyleyerek “Bu kez İncirköy’ün 3 dönem muhtarlığını yapan efsane muhtar Şefik Yavuzyılmaz, listede yer alarak herkesi memnun etti. İnanıyorum ki CHP İncirköy’de sadece birinci parti olmayacak aynı zamanda sizlerin desteğiyle oy rekoru da kıracaktır” dedi.

Şevik Yavuzyılmaz, Sadece Beykoz’u değil, Büyükşehir’i de kazanacağız

Daha sonra söz alan İncirköy Muhtarı ve CHP Beykoz Meclis Üyesi Adayı Şefik Yavuzyılmaz, “Ben İncirköylüler sayesinde 45 mahalle muhtarı arasında binlerce oy alarak ödüle layık görülmüş bir muhtarım. Şimdi de tüm gücümle CHP için çalışıyorum. Size söz veriyorum, her türlü hizmeti almanız için var gücümle çalışacağım. Sizden tek isteğim, tıpkı muhtarlıkta olduğu gibi bu seçimde de bana destek olmanızdır. Göreceksiniz, biz sadece Beykoz’u değil, aynı zamanda Büyükşehir’i de kazanacağız” açıklamasını yaptı. Bu sözler salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı.

Coşkun Tosun: “Beykoz değişim istiyor”

Şefik Yavuzyılmaz’ın ardından sözü CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun aldı. Sözlerine bu hava şartlarına rağmen lokali hınca hınç dolduranlara teşekkür ederek başlayan Tosun, “Arkadaşlar, bu akşam çok önemli bir şeyin habercisi. Bu, Beykoz’da değişimi haber veriyor bizlere. Yani 1 Nisan sabahı bu iktidarın olmayacağını anlatıyor. Ben herkesten oy istiyorum. Her düşünceden, her görüşten. Çünkü kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, ortak akılla Beykoz’u şeffaf bir şekilde yöneteceğimin sözünü veriyorum herkese. Bu toplum, yıllardır kamplara ayrıştırılmaktan bıktı usandı.” dedi.

Beykoz artık karanlık bir kent

Ekonomik buhranın Beykoz’u yakıp kavurduğunu söyleyen Coşkun Tosun, “Buradan Tokatköy’e kadar dolaşın. Dükkânların en az yarısı boş, kapalı. Esnaf iflas etmiş durumda. Akşam olunca adeta terk edilmiş bir yere dönüşen Beykoz, resmen karanlık bir kenttir artık. Biliyorum ki, bu durumdan sadece rahatsız olan bizler değiliz. Yıllardır AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz de en az bizler kadar üzülüyorlar bu duruma. O yüzden ben en çok bu kardeşlerimin oylarına talibim. Sizlerden isteğim, güler yüzlü bir biçimde, sevgi ve saygı esas olmak üzere geleceğimiz için bu kardeşlerimizden benim adıma oy istemenizdir.”

Gençlerimizi uyuşturucu batağında kurtaracağız

“Değerli dostlar, biliyorsunuz ki, ekonomi çok önemli. Bizim en önemli iş kapılarımız olan fabrikalarımızı teker teker kapattılar. İnsanlarımız zaman içinde geçim sıkıntılarıyla boğuşur hale geldi. Bunun sonucunda da güzelim evlilikler büyük anlaşmazlıkların ardından parçalanmaya başladı. Bakın Beykoz’da ikinci Aile Mahkemesi açıldı. Kapısında boşanmak için resmen kuyruk var. Belediye bünyesine dördüncü psikolog işe alındı ama 6 aydan önce randevu alma şansınız yok. İnsanlar huzursuz, mutsuz. Mevcut durum bu. Peki ya çocuklar? Bugün pek çok mahallede çocuklarımız mutsuzluklarından kaçarken uyuşturucu illetinin pençesine takılıyorlar. Eğitimsiz aileler, utanıp bu durumu saklamaya çalışıyorlar. Bazı aileler çocuklarını Beykoz’daki uyuşturucu çetelerinin elinden kurtarabilmek için evini barkını satıp başka yerlere taşınmak zorunda kalıyorlar. Bu konu bence imar sorunundan da önemli bir noktadadır bence. Bu yüzden çok önemli bir proje geliştirdik. Gençlerimizin bağımlılıkla mücadele etmeleri için bir tedavi ve rehabilitasyon merkezi kuracağız. Çocuklarımız her şeyden daha önemlidir bizim için.” dedi.

Beykoz’un Başkanı Coşkun Tosun

Genel olarak Beykoz’un diğer sorunlarına da değinen Tosun, “Sokaklarda ucuz domates biber arayan insanlar konumuna getirdiler halkımızı. İnsanlar aç, aç! Ama güvenin bana. Bütün bunlar bir ay sonra son bulacak. Söz veriyorum, biz iktidara geldiğimizde Beykozlu, Beykoz’da kalacak.” dedikten sonra lokalde bulunanlar uzun süre alkışlayarak, sloganlarla Coşkun Tosun’a destek verdiler.

Haber Merkezi

Murat Aydın yine yaptı yapacağını
Önceki Murat Aydın yine yaptı yapacağını
Beykozlu spor adamı TFF programında konuştu
Sonraki Beykozlu spor adamı TFF programında konuştu