CHP Beykoz'da ilk aday adayını çıkardı

  • 0
  • 5793
CHP Beykoz'da ilk aday adayını çıkardı
CHP Beykoz'da ilk aday adayını çıkardı
CHP Beykoz'da ilk aday adayını çıkardı
CHP Beykoz'da ilk aday adayını çıkardı
CHP Beykoz'da ilk aday adayını çıkardı
CHP Beykoz'da ilk aday adayını çıkardı

Önümüzdeki yıl yapılacak seçim öncesinde Beykoz'da ilk aday adaylık açıklama toplantısını CHP'li Tuncay Tolga Özçakmak ile gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisinden aday adaylığını açıklayan Özçakmak, Beykoz Yerel Medya temsilcileri ile İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlediği tanışma toplantısında dikkat çekici birçok özel cümlesini de aktardı.

Aslen Artvin'li olan Tuncay Tolga Özçakmak, uzun sayılacak bir zaman diliminde Beykoz İlçesinde mahalle mahalle dolaşıp kendisini tanıtmakta ve Beykozluların nabzını tutmaktaydı.

Aday Adaylığı süreci ile ilgili kısa bilgi vererek konuşmasına başlayan Özçakmak, proje bazlı açıklama ve buluşmalarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından Yerel Seçimlere ilişkin takvimin açıklanmasından sonra olacağını beyan etti.

Özçakmak ilk mesajında ise "Bizim derdimiz Beykoz'da yaşayan apolitik insanlara ulaşıp onları da onlarda yeni bir heyecan yaratmak" diyen CHP Aday Adayı Özçakmak kendisinin aday olmaması durumunda partisi tarafından kim aday gösterilirse ona yardımcı olmaya hazır olduğunu da söyledi.

Beykoz halkını mutlu etmek amacı ile yola çıktığına vurgu yapan Tuncay Tolga Özçakmak, 4 yıldır sahada olduğunu söyledi. İdealist bir ruha sahip olduğunu ifade eden Özçakmak Beykoz İlçesi ile ilgili kendisinde oluşan tabloda Beykoz'un İstanbul ve Türkiye'nin göz bebeği konumunda olduğunu, buna karşın hak ettiği değeri hiçbir zaman görmediğini bu sebeple Beykoz'u ayağa kaldırmak hedefi ile yola çıktığını söyledi.

Kendisinin girmiş olduğu bu yolda bazı önceliklerinin olduğunu söyleyen Özçakmak, "Ben hiçbir adaya kötü laf etmem, şunu yaptı, bunu yapmadı yerine ben bu kent, ilçe için ne yapacağımı aktaracağım. Şu an için en genç aday ben olduğumdan gittiğim her yerde saygı göreceğime sevileceğime inanıyorum. Şunu da söylemek isterim ki göz renklerimiz farklı olabilir ancak göz yaşlarımız aynı. Atatürk'ün Korumalığını yapmış bir dedenin torunuyum, benimde torunlarımın ileride gururla anacakları, konuşacakları başarıları göstermek istiyorum. Elbette ki apolitik biri değiliz, kampanya sürecinde A, B partisi demeden herkesle buluşacağız, onlara dokunacağız" diye konuştu.

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Tuncay Tolga Özçakmak "Bu coğrafyanın insanları artık ajansların belirlediği PR çalışmaları ile sunduğu isimleri istemiyor. Şunu söylemek isterim ki benim mutluluğum, kızgınlığım aynı coşkudadır. Ortak akla inanan biri olarak gençlerin enerjisinden, büyüklerimizin tecrübesinden yararlanacağız" dedi.

İttifakları da Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde gündemde olan altılı masayı da önemseyen bir duruş içinde olduğunu söyleyen Özçakmak, parti fanatikleri ile seçmenler ayrı tuttuğuna vurgu yaparken, "Ben AK Partili seçmenden de, Milliyetçi Hareket Partili seçmende de oy alacağım." iddiasında bulundu.

Özçakmak arkasında kim var türünden konuşmaları da tahmin ettiğini söylerken, "Benim arkamda Türkiye Cumhuriyeti, Ayyıldız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olan tutkularım var. Kimsenin planladığı, programladığı biri değilim. Benim düşüncemde yalana yer yoktur, eksiklerim olabilir, fazlam olabilir o başka konu...ben hiç kimsenin siyasi piyonu değilim hiçbir zaman da olmadım " diye açıklamada bulundu.

Hayatındaki tek kırmızı çizgisinin Atatürk, Bayrak ve halkın taleplerinin kendisi için çok önemli ve yön verici olduğuna vurgu yaptı ve "Benim giyeceğim gömlek bu milletin gömleğidir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisinin İyi Partiye göre oy oranının Beykoz'da çok yüksek olduğunu söyleyen Özçakmak önemli bir iddiada da bulunurken, seçimde diğer partilerden çıkacak adaylara vurgu yaparak, "Ben hepsinden daha hızlı koşarım, hepsinden daha fazla el sıkarım" şeklinde konuştu.

Geçmişte Sarı-Siyah renkler sahip Arhavispor takımında forvette oynadığını aktaran Özçakmak, Sarı-Siyah Forma altında çok gol attığını, Türk Sporunda çok özel bir yeri olan Beykoz'un da renklerinin de aynı olduğunu hatırlatırken, "Bakınız Arhavispor kurulup hangi renkleri seçmeliyiz diye yöneticiler oturup konuşurlarken kiminin Fenerbahçe, kiminin Galatasaray, bazılarının ise Beşiktaş'ın renklerini önerdiğini ancak Beykoz'u da bilen bir yöneticinin Fenerle Galatasaray'ın Sarısını, Beşiktaş'ın da siyahını alarak rengin sarı-siyah, Beykoz renklerinde olmasını sağladığını hatırlatmak isterim" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Beykoz'un çocukları beyaz perde için çalışıyor
Önceki Beykoz'un çocukları beyaz perde için çalışıyor
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz