CHP, Beykoz’da hizmete 'Hayır' dedi.

  • 1
  • 8735

Beykoz Yenimahalle’de Orman Bakanlığı'na ait 7 buçuk dönümlük arazinin spor alanı olmasına CHP Beykoz Grubu karşı çıkarak, ret oyu verdi

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz Olağan toplantısı 2. birleşiminde önemli bir karar, eksik katılımla alındı. Orman Bakanlığı'nın tasarrufunda ve Yenimahalle'de bulunan 7 buçuk dönümlük alanın, bir spor alanı olarak tahsis edilmesini öneren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün teklifine, yalnızca Meclis'teki AK Partili Üyeler 'Evet' dedi. CHP grubunun tamamının 'Hayır' oyu verdiği oylama sonucunda teklif, 'oy çokluğuyla' kabul edildi.

Temmuz olağan toplantıları, açılış ve yoklama ile başladı. Daha sonra gündemde olan ve olmayan maddelerin görüşülmesine geçildi. 1/5000 ve 1/1000 planlarının yeniden düzenlenerek İBB'ye gönderilmesine dair komisyon raporları, Belediye Meclisi'nin onayına sunuldu. Oylamada CHP'nin 'ret' oylarıyla ve oy çokluğuyla raporlar kabul edildi.

Yozgat’a yardım eli

Ardından gündemde olmayan müdürlük teklifleriyle ilgili bir sunum yapılırken, Yozgat İli Çayıralan Belediyesi İshaklı Mahallesi Kaynarpınar mevkiinde bulunan Mesire Alanında Peyzaj düzenlemesi hakkında Park ve Bahçeler Müdürlüğü teklifi, görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu'na gönderildi. Gündemde olmayan diğer Müdürlük teklifi ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifiydi.

Beykoz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan teklif, İmar Planı değişikliği öngörüyordu. Buna göre; Yenimahalle'de Orman Bakanlığı'na ait olan 7 buçuk dönümlük arazi, Beykozlu vatandaşların kullanımı için bir 'Spor Alanı' ilan edilecekti. Yenimahalle'de yaşayan vatandaşlar tarafından büyük bir hizmet anlamına gelecek olan bu öneriyi, ilginç bir şekilde CHP grubu reddetti! CHP'nin 'Hayır' oyları sonucu ise teklif, oy çokluğuyla kabul edildi.

Haber Merkezi

Beykozspor’un bir çorabı bile yok
Önceki Beykozspor’un bir çorabı bile yok
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (1 Yorum)

cemal sataloğlu (10 yıl önce)

Sayın Dost Beykoz yönetimi, sayın belediye başkanının çok hızlı bir şekilde okuyup ne olduğu dahi anlaşılmadan meclise teklif olarak gelen bir konunun komisyonda görüşülüp tartışılmadan oylamaya sunması doğru mu acaba ?Bu acele neden ?Çoğunluğumuz var istediğimizi yaparız anlayışı topluma yarar getirmez.Ayrıca sizinde bu konuyu anlayamadan sipariş haber yapmanız hangi gazetecilik etiğine uygun ?

Yorum Yaz