Siyaset

CHP Beykoz’da gençlik yarışıyor!

20.11.2015 18:40
| | |
4131

29 Aralık 2015 Günü yapılacak olan CHP Beykoz Gençlik Kolları Kongresi’nde, Beykoz İlçe Başkanlığa aday olduğunu duyuran Emre Mert Kılıç bir açıklama yaptı.

29 Aralık 2015 Günü yapılacak olan CHP Beykoz Gençlik Kolları Kongresi’nde, başkanlığa aday olduğunu duyuran Emre Mert Kılıç bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında oldukça önemli ifadeler kullanan genç aday, “Bu yüzden umutsuzluğa, yılgınlığa ve teslimiyete asla yer vermeden Mustafa Kemal’in, Şerife Bacı’nın, Şeyh Bedrettin’in, Pir Sultan Abdal’ın, Köroğlu’nun bugüne ulaşan ve hiç şüphe yok ki yarınlara da ulaşacak sesinin temsilcisiyiz.”  dedi.

Bütün Beykoz gençliğini 29 Aralık’ta yapılacak olan kongreye kendisine destek vermek üzere davet ettiğini kaydeden Emre Mert Kılıç ideallerini ve hayallerini şöyle anlattı:

Sevgili yol arkadaşlarım…

İzinden, ışığından, ilke ve inkılâplarından hiçbir surette uzak kalmayacağım, hedeflediği doğrultuda yürümeye ant içtiğim Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu 92 yıllık, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük çınar Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beykoz Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylık sürecim, Beykoz’un pırıl pırıl hedefine kilitlenmiş gençliğinin destekleri ile başlıyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ten Deniz Gezmiş’ten Yusuf Arslan’dan ve Mahir Çayan’dan devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımak, onların mücadelelerine alın terimizle devam etmek için yola çıkıyoruz.

Bu yarışta aday olacak tüm arkadaşlarıma bugünden itibaren başarılar diliyor, adil ve umut dolu bir yarışın içerisinde olacağımıza canı gönülden inanıyorum.

Sevgili yoldaşlarım; “Ben” değil “Biz” olarak mücadele bayrağımızı taşımak için baş koyduğumuz bu yolda, Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Gençlik Kolları Başkanlığı’na sizlerin destekleri ile adayım.

 Adaylığım bütünlüğün bir başlangıcıdır. Bizler gençlik kollarının sadece yönetim kademelerinde değil, Türkiye’yi Çağdaş ve demokratik bir ülke haline getirmeye ve yola Beykoz’dan çıkarak cennet ülkemizi yönetmeye adayız.

Bu yüzden umutsuzluğa, yılgınlığa ve teslimiyete asla yer vermeden Mustafa Kemal’in, Şerife Bacı’nın, Şeyh Bedrettin’in, Pir Sultan Abdal’ın, Köroğlu’nun bugüne ulaşan ve hiç şüphe yok ki yarınlara da ulaşacak sesinin temsilcisiyiz.  Çünkü şiarımız ve hedeflerimiz onların ilericiliğinden, devrimciliğinden geliyor. Köklerini Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden almış bu ulu çınarımızın dün olduğu gibi bugün de neferi olmaya adayız. Üniversitelerden fabrikalara; tarlalardan kent meydanlarına; salonlardan sokaklara ve hapishanelere kadar kavganın ve umudun olduğu her yerde mücadele edeceğiz.

Susmayacağız!

Savaşa, zulme karşı barışın sesi olacağız!

Gençlerin, Kadınların, ezilenlerin, ötekileştirenlerin gözü ve sesi olacak, sıkıntılarını gidermek için azimle çalışacağız!

Nerede bir haksızlık varsa haksızlığa uğrayanın yanında. Nerede bir zulüm varsa, mazlumun yanında olacağız!

Güzel ilçemizin sahip olduğu genç nüfusun farkında olarak daha çok azim ve atak göstereceğiz!

Sokağına girilmedik mahallemiz, misafiri olmadığımız evimiz olmayacak. Beykoz’un gençliğine yakışacak her adımı atmak ve gençliğin haklarını aramak için yola çıkıyoruz.

Beykozlu gençliğin siyasi arenada ki sesi olmak için 29 Aralık 2015 tarihinde Gençlik Kurultayında buluşuyoruz.

Tüm Beykoz Gençliği Davetlimizdir. ÖNCE BEYKOZ

Emre Mert KILIÇ
Cumhuriyet Halk Partisi
Beykoz Gençlik Kolları Başkan Adayı

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, Kongre, Gençlik Kolları, Emre Mert Kılıç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"