CHP Beykoz’da ‘Genç Aday’ hazırlığı

  • 0
  • 8845
CHP Beykoz’da ‘Genç Aday’ hazırlığı
CHP Beykoz’da ‘Genç Aday’ hazırlığı
CHP Beykoz’da ‘Genç Aday’ hazırlığı
CHP Beykoz’da ‘Genç Aday’ hazırlığı
CHP Beykoz’da ‘Genç Aday’ hazırlığı

Seçimlere 26 gün kala Beykoz'da partiler strateji üzerine strateji geliştiriyor. CHP Beykoz'da, kendi olanaklarıyla vatandaşlara simit, poğaça ve çay dağıtıyor

Sabahın erken saatlerinde kalkarak, İETT Kavacık Aktarma İstasyonu’na gelen CHP'liler hem vatandaşlara kahvaltılık dağıttı, hem de dertlerini dinledi. Sabah 06.00-09.00 arası Beykozlu vatandaşlara kahvaltılık dağıtan CHP'li ekibe İlçe Başkanı Şevket Arıkan da bizzat eşlik ederken, çalışmayı görüntüleyen Dost Beykoz aracılığıyla da Başkan Arıkan önemli mesajlar verdi. En büyük hedefinin 2019 seçimlerinde CHP’nin Beykoz’da Yerel Yönetimin başına geçmesi olduğunu kaydeden Şevket Arıkan, “Ben istiyorum ki, genç bir arkadaşımız; yakasında parti rozetini taşıyan bir arkadaşımızla 2019 seçimlerini alalım. Benim 4 yılım var ve Kongrelerde yeniden İlçe Başkanlığı görevini alabilirsem, tamamen buna konsantre olacağım” şeklinde konuştu.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, sabahın erken saatlerinden itibaren İETT Kavacık Aktarma İstasyonu'na gelerek, Avrupa yakasına işe giden Beykozlulara simit, poğaça ve çay ikram etti. CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise Dost Beykoz'a özel olarak yaptığı açıklamada, bu etkinliğin birkaç mahallede daha tekrarlanacağını bildirdi. Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün sorularını yanıtlayan ve 3 saatlik süreçte önemli bir iş gerçekleştirdiklerini söyleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, sorulan sorulara da içtenlikle ve şu şekilde yanıt verdi:

Burada ne yapılıyor Şevket Başkan? Çay dağıtılıyor, poğaça dağıtılıyor değil mi?

"Şimdi seçim çalışmaları çerçevesinde işe giden ama uykusunu tam alamamış ve aceleyle kahvaltı da edememiş hemşerilerimize istedik ki, bir 'merhaba' diyelim; onlara bir yudum sıcak çay, bir yudum poğaça ve simit ikram edelim istedik. Bunu önümüzdeki günlerde de tekrar edeceğiz. Burada bir farkındalık yaratmak ve seçmenle iç içe olduğumuzu, seçmene dokunduğumuzu göstermeyi de hedefledik. Sabah 06.00'dan 09.00'a kadar sürüyor.

Burada seçmenlerimize hem broşürlerimizle hem de sohbetlerimizle kendimizi sunma fırsatı yakalıyoruz. Bazen birçok hemşerimiz belki bizi aramak, bizimle görüşmek istiyor ama belki bizimle buluşamayabiliyor. Bir anlamda onu da sağlamış oluyoruz. Amaç burada bir bardak çay ve simit değil... Bir araya gelebilmek, söyleşmek; bize eleştirilerini almak, sahada gördüğü olumsuzlukları dinlemek... Bunları ise toparlayarak kayıt altına almak ve ilçemizde gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızda da değerlendirmek. Asıl amacımız bu..."

Şevket Bey, bu CHP Genel Merkezi'nin ya da İl Başkanlığı'nın finanse ettiği bir etkinlik değil, öyle değil mi? CHP'nin Beykozlu İlçe Teşkilatı finanse etti değil mi?

"Evet, biz kendimiz finanse ettik. Bize bu konularda herhangi bir bütçe ayrılmış, harcanmış değil. Biz kendimiz yapıyoruz ancak burada da kalmıyor... Bugün Paşabahçe Pazarı var ve orada da yine aynı hizmeti yineleyeceğiz. Yine bir bardak çay ve bir parça simitle Paşabahçe'de olacağız."

Seçim sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz? Biliyorsunuz Başyazarımız Kader Gür'ün hiçbir partide eski heyecanı göremediğini belirten bir yazı yazmıştı. Siz ne düşünüyorsunuz Şevket Bey?

"Kader Bey'in bu eleştirisinin haklılık payı var. Bazı seçimlerde seçmen, yerel ya da genel seçimlerde siyasilerden çok şey beklemiyor olabilir. Ancak bu seçim farklı... Bu seçimde Cumhuriyet Halk Parti'ye geçen seçimlere oranla, benim yaşadığım seçimlere oranla daha bir ilgi var. 1989 ile karşılaştırmıyorum ama öyle bir ilgiyi görüyorum.

Öte yandan seçmen de yavaş yavaş artık kararını veriyor ve kararsızların sayısı giderek azalıyor. Önümüzdeki haftadan sonra artık seçmen kararını vermiş olur."

Şevket Başkan, Beykoz'da bir hedefiniz var mı?

"Benim Beykoz'da bir hedefim var: 2019 seçimlerinde Beykoz Yerel Yönetiminin Cumhuriyet Halk Partili olması için ben tüm birikimimi bir ağabey olarak, bir siyaset insanı olarak... Ben yerel siyaseti yeğliyorum... Ben parlamentoyu hiç düşünmedim. Birçok arkadaşımız bana neden milletvekili adayı olmadığımı sordular ama ben insana dokunmayı, insanla iç içe olmayı, onun sorununa bir çözüm getirebilmeyi... Belediyecilik o kadar güzel bir şeydir ki, karar verir uygularsınız. Yani hem karar hem de uygulama olanağınız vardır. Kolluk kuvveti, zabıtanız vardır. Meclis kadrolarınız vardır, partiniz vardır. Dolayısıyla bir insanın ya da bir mahallenin bir sıkıntısı varsa ve gerçekten çözüme odaklanmışsanız, bu insanlarla birlikte olmanız sizi çok mutlu kılar. Ama böyle değilseniz bu sefer bu insanlar size sıkıntı verir çünkü her yerde 'noldu bizim iş?' sorusuyla karşılaşırsınız.

Bu nedenle benim kendi talebim yok, ben aday olacağımı söylemiyorum. Dört yıl çok uzunca bir zaman... Ben aday olmadığımı söylüyorum. Ama siyasette öyle bir durum vardır ki, bazen siz talep etmezsiniz; koşullar sizi o noktaya getirebilir. Genel bir olumlu konsensüs oluşursa, 'siz bunu yapacaksınız' derlerse; açıkçası hiçbir siyasetçi de verilen görevden kaçmaz.

Ama ben istiyorum ki, genç bir arkadaşımız; yakasında parti rozetini taşıyan bir arkadaşımızla 2019 seçimlerini alalım. Benim 4 yılım var ve Kongrelerde yeniden İlçe Başkanlığı görevini alabilirsem, tamamen buna konsantre olacağım. Örgütlenmesine bugünden başlayacağız. Meclis Üyelerimizin eğitim düzeyi dâhil, nitelik, nicelik olarak donanımı dâhil; Belediye Başkan Adaylarımızın hepsini eğitmek-donatmak dâhil... Bir kere bu noktada parti içi demokrasi de asla tartışılmadan uygulanacaktır! Yani 'benim adamım' olayı yok! Ben diye bir şey yok: Parti var! Partinin kararları var. Kim ehliyetliyse ve parti kimi getirirse; o olacak."

Haber Merkezi

  

Karadenizli anneler için özel gün
Önceki Karadenizli anneler için özel gün
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz