CHP Beykoz'da devir teslim yapıldı

  • Güncelleme: 04.04.2012 00:11
  • Okunma: 10661 kez
  • Yorum: 0
1 Nisan 2012 günü yapılan kongrede 1 oy farkla CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na seçilen Hızır Yılmaz’ın İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldığı günün akşamında İlçe Merkezi’nde devir teslim töreni yapıldı.
CHP Beykoz'da devir teslim yapıldı

Akşam saat 19.30’da, Kavacık’ta ki İlçe Merkezinde düzenlenen devir teslim programına kalabalık bir partili grubu katılırken, tüm adayların hazır bulunduğu programda Yener Kaya yoktu.

AK Parti ile mücadele ettim…

İlk konuşmayı oldukça keyifsiz olduğu gözlenen eski İlçe Başkanı Nagihan Akan yaptı. 10 yıllık bir siyasetçi olduğunu, bu süreçte partinin çeşitli kademelerinde görev yaptığını ve son 9 aydır da ilçe başkanlığı görevini yürüttüğünü söyleyen Nagihan Akan, Başkanlığı süresince AK Parti ile mücadele ettiğini ve bu süreçte örgütün bazı kademelerine işlerini iyi yapmaları için yoğun baskılar yaptığını belirtti.

“Ben başkan olunca önce sustum sonra konuştum… Bu arada görevimi iyi yaptığıma inanıyorum. Siyasi çark devam ediyor, ben atama ile de olsa başkanlık yaptım… Dürüstçe yaptım, dimdik ayaktayım, kimseye verilecek bir hesabım yok… Ama bazı kişilerin bana hesap vermesi gerekecek.” ifadelerini kullananNagihan Akan şöyle devam etti:

Taraf olmayanlar bertaraf oldu

Seçimi 1 oyla kaybettim. Bu akşam koltuğu Hızır abiye devretme zamanı. Ben, insanların taraf olmaları gerektiğine, aksi durumda bertaraf olacaklarına inananlardanım… Ben dik durdum ve öyle devam edeceğim. Kimsenin arkasından konuşmadım. Bildiklerim benimle mezara gidecek. Sizlerde dik duruştan asla ödün vermeyin. Bu size hiçbir şey kaybettirmez, aksine çok şey kazandırır. Bundan sonra bende Hızır Abiye destek vermeye devam edeceğim. Yanlış yapmayalım, doğru olalım. Beykoz küçük bir yer herkes her şeyi biliyor. Ben huzur içinde görevi Hızır abiye devrediyorum.

Sakın Hızır Yılmaz’ı yalnız bırakmayın

Başkan adaylarından Şevket Arıkan’da yapmış olduğu konuşmasında, kongrenin parti içi dayanışma mesajı verdiğini ve bunu, ‘sakın Hızır Yılmaz’ı yalnız bırakmayın’ şeklinde yorumladığını söyledi.

Dört adayla kongreye gitmenin zayıflık olacağı ve partinin güç kaybedeceği şeklindeki yorumların doğru olmadığının da ortaya çıktığını ifade eden Arıkan, “ben buna karşı çıktım. Beykoz’da siyasi patron kabul etmiyorum” dedi.

Adalet denince aklıma Hazreti Ömer gelir

CHP’nin yeni Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ise, devir teslim töreninin bir nişan olduğunu ve bunun düğününü AK Parti’den Beykoz Belediyesi’ni alarak yapacaklarını ifade ettiği konuşmasında, “Siyaset mühendisleri dört adayla kongre olmaz dediler, ama oldu ve kongre kazandı. Bu parti aday olan birine verilmez sadece imza yetkisi verilir. Ben hiçbir aday için kötü bir kelime kullanmadım. Delegelere ise, gönlünüz kimden yana ise ona oy verin’ dedim. Devrimcilerin ülkesi olmaz, ilkesi olur” cümlelerine yer verdi.

Nagihan Akan ve Şevket Arıkan’dan destek göreceğine inandığını söyleyen Yılmaz, “Bu kongre atama ile seçilme arasındaki farkı da ortaya koymuştur” dedi.

Belediye Başkan adayını üyeler belirleyecek

2014 Yılında yapılacak olan yerel seçimlerde başkan adayını, genel merkez karar almış olsa bile üyelerle seçim yaparak belirleyeceklerini söyleyen Hızır Yılmaz, “örgüt kimi seçerse o olur, burada söz veriyorum. Ben Hızır paşa değilim. Adalet denince nasıl ki Hazreti Ömer akla geliyorsa, burada bende adaleti temsil edeceğim” dedi.

Hızır Yılmaz Kongre öncesi, partiye bir minibüs alacağı sözünü hatırlatarak, 34 CHP 19 plakalı aracı satın aldığını ve ilçe binasını da iki kata aşağıya indireceğini söyledi.

Kendi döneminde partiye ilk üye olan Mevlut Uslu’ya da CHP rozeti takarak kutlayan Hızır Yılmaz, daha sonra İlçe Başkanlık odasına giderek, koltuğunda basın mensuplarına poz verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz