CHP Beykoz'da demokrasi işliyor

  • 0
  • 6611
CHP Beykoz'da demokrasi işliyor

İlçe Başkanı atamasının ardından başlatılan CHP Beykoz'un mahalle örgütlerinde delege seçimleri Pazar günü itibarıyla tamamlandı.

Mayıs seçimlerinin ardından Kaftancıoğlu'nun önerisi üzerine Genel Merkez MYK'sı tarafından İlçe Başkanı Aydın Düzgün yönetimiyle beraber görevden alınmış, yerine Mahir Taştan atanmıştı.

Kongrede aday olarak İlçe Başkanı olmak istemesi üzerine ilk olarak görevi kabul etmekte çekinen Mahir Taştan, daha sonra yaptığı açıklamalarda "bu parti size ihtiyaç duyar ve bir görev verirse kabul edersiniz" şeklinde açıklamalarda bulunarak kabul etmeme şansının olmadığını söylemişti.

Atanmasının ardından ilk röportajını da Dost Beykoz'a veren Mahir Taştan, delege seçimlerinin demokratik yollarla yapılacağını ve sandık güvenliğinin sağlanması için bütün tedbirlerin alındığının altını çizmişti.

Taştan'ın riyasetinde sürdürülen mahalle delege seçimleri dün itibarıyla sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Resmi olarak İlçe Başkan adaylığını açıklayan Cemal Sataloğlu ile Mahir Taştan'ın yarışacağı kongrede oy kullanacak delegeler belirlendi.

Mahir Taştan'ın karşısında da Cemal Sataloğlu bulunmasına rağmen 'İmamoğlu değişim ekibi' olarak çıkan listelerin de tam olarak kime oy istediği belirlenemedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nın olağan kongresinin Ağustos ayı içinde gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

İlçe Başkanı Mahir Taştan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Beykoz‘un 45 mahallesinde delege seçimlerimizi dostluk ve kardeşlik içerisinde tamamladık. Oy kullanan , görev yapan, seçilen seçilemeyen tüm partililerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. 2024 yerel seçimlerinde hedef Beykoz'da iktidar olmaktır. Yolumuza bu hedefler doğrultusunda devam ediyoruz."

Haber Merkezi

Beykoz'un bisikletçileri Kültepe'de şampiyon oldu
Önceki Beykoz'un bisikletçileri Kültepe'de şampiyon oldu
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz