CHP Beykoz’da delege seçimleri… Kim kazandı, kim kaybetti?

  • 0
  • 9603
CHP Beykoz’da delege seçimleri… Kim kazandı, kim kaybetti?

Diğer partilere oranda delege seçimleri son derece önem arz eden CHP’de kırın kırana bir yarış yaşandı.

Beykoz’un 45 mahallesinde yapılan delege seçimlerinde iddialı isimler kedine yer bulmaya çalışırken, başkan adayı olmayı düşünün isimlerde seçimlere bire bir müdahil olarak teşkilatta nabız yokladı.

Yine bazı isimler ise adaylıklarını açıklamak için delege seçimlerinden çıkacak sonucu beklerken, sonuçlara ilişkin yapmış olduğu değerlendirmenin ardından kararının verdi.

Taştan’ın birlik beraberlik başarısı

Bu çerçeve de haftalardır devam eden CHP Beykoz İlçe Başkanlık seçimi için yapılan delege yarışında, her hangi bir tatsızlığın yaşanmamış olması ve seçimlerin demokrasi şöleni için yapılmış olması ise İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın bir başarısı olarak yorumlandı.

İncirköy Mahallesi

Mahir Taştan kendi ikametgahı olan İncirköy Mahallesinde çift liste ile girilen seçimden zaferle çıkarken, kendisi de delege seçildi.

Rüzgarlıbahçe Mahallesi

Aynı şekilde görevden alınan Aydın Düzgün’ün yer aldığı liste Anadoluhisarı’nda seçilen liste olurken, Cemal Sataloğlu’da Rüzgarlıbahçe’de liste başı olarak üyelerin takdirini gördü.

Çavuşbaşı Fatih Mahallesi

Yine ilçe başkan adaylığını son açıklayan isim olan Temel Karadeniz’de Çavuşbaşı Fatih Mahallesinde delege seçilirken, İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Gülten Demirbaş Soğuksu Mahallesinde girmiş olduğu delege seçimlerinde istediğini elde edemedi.

Soğuksu Mahallesi

Soğuksu Mahallesinde Metin Yıldız ve Zafer Pehlivan’ın başını çektiği liste kongrede ilçe başkanını belirleme yetkisi aldı.

Göztepe Mahallesi

Yine CHP’nin sendikacı isimlerinden olan İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Karataş, Göztepe Mahallesinde listesini zafere taşıyan isim olurken, CHP’nin tartışmalı isimlerinden Halit Kılıç liste dışı kaldı.

Göztepe Mahallesinde Aynur Yavaş, Suha Okan Uzun, Hakan Bekar ve Zerrin Bekar delege seçilen tanınmış isimler olurken, eski CHP Genel Başkan yardımcısı Ayten Kayalıoğlu üzülen tarafta yer aldı.

Çubuklu Mahallesi

Çubuklu Mahallesinde seçime sunulan tek listede Erdem Çelik ve eski ilçe başkanlarından Erdoğan Karadeniz gibi isimler yer aldı… Yine eski ilçe başkanlarından İsmet Konca gençlere şans tanımak istediğini ifade ederek seçimlerden çekildi.

Gümüşsuyu Mahallesi

Gümüşsuyu Mahallesinde yarışan iki listede üzülen taraf 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olan Elif Çelik ve eski ilçe başkanlarından Seyit Usta olurken, eski Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan sevinen tarafta yer almayı başardı.

Kavacık Mahallesi

Kavacık Mahallesinde iki liste yarıştı. Yapılacak olan İlçe Başkanlığı Kongresi için Yücel Akdemir, Meclis Üyesi Aydın Habil, Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner, Cemal Yavuz, Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı Esengül Yılmaz Gül ve İlhan Özdemir partililerden onay aldı. CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz mahallesinde delege olmaya hak kazanamazken, Meclis üyelerinden Bahar Doğru Tokatköy’de, Recayi Çelik’de Yenimahalle’de aynı akıbeti paylaştı.

Paşabahçe Mahalesi

Paşabahçe Mahallesi delege seçimlerine tek liste olarak girdi. Genel Merkez Kadın Kolları Yöneticisi Füsun Sökmez ve 4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler listede yer almadı.

Dereseki, Akbaba

Dereseki de, merhum İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın kardeşi İlyas Yılmaz, Akbaba’da Meclis Üyesi Suha Pekkip’in listeleri sorumluluk üstlendi. Selami Özçelik listede yer almadı. Gamze Kızıl listede yer bulan isimlerden oldu.

Çiğdem Mahallesinde de iki liste kıyasıya mücadele etti. Belediye Başkan adayı Coşkun Tosun ve Meclis üyesi Gülsüm Yılmaz’ın başını çektiği liste kazandı.

Alibahadır, Poyrazköy

Eski muhtar ve eski meclis üyesi Cavit Gül Ali Bahadır’dan, eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz Poyrazköy’den delege seçilmeyi başardı.

Beykoz Merkez Mahallesi

Beykoz Merkez’de iki listeden İbrahim Beşli’nin etkili olduğu sıralama yetki alırken, Görele Mahallesinde, Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta seçime giren tek listenin başını çekti. Meclis Üyesi Gülay Demirel ise listede yer almadı.

Acarlar Mahallesi ve Yenimahalle

Acarlar Mahallesinde tek liste olarak seçime gidildi. Seçilen listede Kenan Öner, Turhan Engin, Gülcan Karadağ, ve Osman Turgut yeğen dikkati çeken isimler olurken, gençler arasından, Emre Mert Kılıç  İncirköy’den, Efe Özdemir Kavacık’tan, Veli Gümüş Yenimahalle’den, Serkan Öztürk, Gümüşsuyu’ndan Ercan Karadeniz, Çubuklu’dan ve Uğur Gökdemir Çiğdem Mahallelerinden delege seçildiler. Yenimahalle'de ise, Gülbeyaz Ertekin ve Serkan Başgül de listede yer aan isimler oldular.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi 20 işçi alımı yapacak
Önceki Beykoz Belediyesi 20 işçi alımı yapacak
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz