Son Dakika

CHP, Beykoz'da Cem Evi yapılmasını istedi

  • 0
  • 7709
CHP, Beykoz'da Cem Evi yapılmasını istedi
CHP, Beykoz'da Cem Evi yapılmasını istedi
CHP, Beykoz'da Cem Evi yapılmasını istedi

Beykoz Belediye Meclisi Ekim Ayı çalışmalarına başladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Başkanlığı’nda Ekim ayının ilk toplantısı gerçekleştirilirken Nazım İmar Planlarına Cem Evi ve Kültür Merkezi eklenmesi teklifi dikkat çekti.

Beykoz Belediye Meclisi Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Başkanlığında toplandı. Açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı konuşmalara geçildi. Başkan Çelikbilek toplantının bu bölümünde gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çelikbilek, “geçtiğimiz ay bizler için ayrı bir hüzün kaynağı oldu. Biliyorsunuz terörle mücadele kapsamında Şırnak’ta şehit olan Beykoz’un evladı Uzman Çavuş Hüseyin Tosun’u sonsuzluğa uğurladık. Beykozlu hemşerilerimizle Şehit kardeşimizi karşıladık ve Ortaçeşme Camii’nde kendisine son görevimizi yaptık. Allah rahmet eylesin” dedi.

Çelikbilek, Ekim Ayının ilk haftasında kutlanan Dünya Yaşlılar Haftası, Hicri 1438. Yılbaşı ve Camiler ve Din Görevlileri Haftasını da unutmadı. Kadim toplumların yaşlılara çok daha fazla önem ve özen gösterdiğine değinen Çelikbilek, Camiler ve Din Görevlileri Haftasının bu yıl ki temasının “Kitap” olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Öte yandan Hicri 1438. Yılbaşı ve İslam Aleminin büyük acısı Kerbela olayına da değinen Çelikbilek “bu acı tüm İslam dünyasının, tüm Müslümanların acısıdır. Bu büyük acıyı halen yüreğimizde hissediyoruz” dedi.

CHP'nin Cem Evi teklifi ilgili komisyona gönderildi

Başkan Çelikbilek’in ardından söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve AK Parti Meclis Üyesi Nevzat Oral AK Parti Grubu adına gündeme ilişkin konuşma yaptı. CHP Grubu adına ise konuşmayı Cavit Gül ve Aydın Düzgün yaptı.

Teklifler ve raporların görüşülmesinin ardından meclis toplantısı sona ererken CHP Grubunun Nazım imar planlarına Cem Evi ve Kültür Merkezi eklenmesini ilişkin teklifi oy birliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

Haber Merkezi

Beykoz’da kaç cami, kaç Kuran kursu var?
Önceki Beykoz’da kaç cami, kaç Kuran kursu var?
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz