Siyaset

CHP Beykoz'da çalışmalarını hızlandırdı

CHP Beykoz'da çalışmalarını hızlandırdı
28.09.2016 18:28
| | |
5725

Foto galeri

İstanbul genelinde seçim çalışmalarını başlatan Cumhuriyet Halk Partisi, Beykoz'da İl Başkanı Cemal Canpolat'ı ağırladı ve Merkez Mahallesi'nde esnafı ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı'nın da katılımıyla Yenimahalle'de esnafı ziyaret ederek, 'tarihi belli olmayan' seçim için çalışmaları başlattığını bildiren CHP Beykoz İlçe Örgütü, Vekil Salıcı'nın ardından Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç'ı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'yi ilçe binasında partilileriyle bir araya getirmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Örgütü bu defa ise İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'ı ağırladı ve mensuplarıyla birlikte Beykoz Merkez Mahallesi'nde esnafla tokalaştı. İl Başkanı Canpolat'a ziyaretleri sırasında İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın yanı sıra Meclis Üyeleri Aydın Düzgün, Gülay Demirel, Okan Uzun ve Cavit Gül eşlik etti.

İlçe Başkanı Mahir Taştan: "Kendimize has bir seçim çalışması yapacağız"

Kavacık'taki İlçe Merkezi'nde partililere seslenen İlçe Başkanı Mahir Taştan ve İl Başkanı Cemal Canpolat birer konuşma yaptı. İlk konuşmayı gerçekleştiren Başkan Taştan daha önceki söylemini yineleyerek, "Bugün seçim olsa İstanbul'u da alıyoruz, Beykoz'u da alıyoruz" dedi.

"Seçim hangi tarihte olursa olsun CHP Beykoz, bugün seçim startını vermiştir. Durmadan yılmadan çalışma sürecini başlatmıştır. Artık sokakta halka dokunarak, insanları ziyaret ederek ve bu hususta yapılması gereken en özgü çalışmayı yapacağız. Bugün seçim olsa İstanbul'u alıyoruz, bugün seçim olsa Beykoz'u da alıyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Biz bunun ne rehavetine kapılarak ne de sarhoşluğuna kapılarak yılmadan çalışarak sonucu elde etmek zorundayız."

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: "Her defasında yalnız kalan başka bir örgüt yoktur"

İlçe Başkanı Taştan'ın ardından konuşan İl Başkanı Canpolat'da, "Eski belediye Başkanımızda aramızda, onun döneminden sonra Beykoz'u terk ettik. Ama şimdi bugün size hem bir müjde ile geldim. Hemde seçim çalışmalarını başlatmak üzere geldim. Neden bu saatte geldik? Bir de örgütümü görmek istedim. Örgüt seçimi almaya hazır mı? Bu sabahın bu saatinde dünyanın hiç bir yerinde hiç bir beklentisi olmadan sadece Cumhuriyet değerlerine ve kendi ülkesine sahip çıkan ama her seferinde yalnız kalan başka bir örgüt yoktur. Örgütün bu kararlılığı İstanbul'da bizi bir kez daha mutlu etti" ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"Mevcut 14 belediyemiz ile bu işi başaramazsak, bırakacağız"

"Yaptığımız çalışmalar bizde olan belediyeler var 14 belediye. Tartışmasız oralarda yine birinci belediyeyiz. Bir iki belediyede motivasyon düşüklüğü var arkadaşlar çözecekler oralarda. Bizde olmayan belediyelerde almayı hedeflediğimiz belediyelerden bir tanesi Beykoz bir tanesi Üsküdar'dı. Yanılma payının nerdeyse olmadığı çalışmalarda Beykoz'da ve Üsküdar'da CHP birinci partidir. Şevket Başkan ile 1994'te belediyeyi bir teslim ettik yukarıdan aşağıdan yanlış politikalarla seçimi kaybettik. Saadet Partisi bir geldi. 4 Belediye ile İstanbul'u aldı. Eğer mevcut bulunan 14 belediyemiz ile kazanamazsak bu işi bırakacağız. Bu işin başında olan herkes ben başta olmak üzere İstanbul'da önümüzdeki dönem de Büyükşehir Belediyesi'ni kazanamadığımız zaman ben dahil başarısız olan bütün arkadaşlar yerini yeni anlayışa terk etmelilerdir. Bu kadar net söylüyorum. Bunu niye söylüyorum? Çünkü bizim karşımızdaki iktidar yaklaşık 15 yıldır ülkemizi çekilmez hale getirdiler" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, partisinin Beykoz örgütüne yeni üye olan mensuplarına rozetlerini taktı ve hayırlı olsun dileklerini iletti.

İl Başkanı Canpolat, Beykoz programının devamında Merkez Mahallesi esnafıyla tokalaşarak hal hatır sordu. Esnaf ziyaretine Başkan Canpolat'a İlçe Başkanı Mahir Taştan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve partililer eşlik etti.

Yaklaşık bir saat süren esnaf ziyaretinin ardından CHP heyeti, Şırnak Uludere'de geçtiğimiz günlerde bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Tosun'un ailesine taziye ziyaretinde bulunarak 'başımız sağ olsun' dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, CHP, İl Başkanı, Cemal Canpolat, Mahir Taştan, Ziyaret

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"