CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı kim olacak?

  • 3
  • 17611
CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı kim olacak?
CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı kim olacak?
CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı kim olacak?
CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı kim olacak?
CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı kim olacak?
CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı kim olacak?

Beykoz Belediye Başkan Adaylığı için CHP’de 13 aday adayı müracaatta bulunmuştu. Yücel Akdemir’in aday adaylığından çekilmesiyle aday adayı sayısı Beykoz'da 12’ye düşmüştü.

Genel Merkeze yakın kaynaklar daha önce Alaattin Köseler’in adaylığına kesin gözüyle baksa da, şu ana kadar CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı netleşmedi. Parti Meclisinde bugün yapılan toplantıda Beykoz Belediye Başkan Adayının netleşmesi beklenirken, Alaattin Köseler’in önünün kesilmesi için olağanüstü bir çaba sarf edildiği bilgisine ulaşıldı.

Beykoz’da CHP'nin hangi isimle yerel seçime gideceği merak konusu olurken siyasi kulislerden dikkat çeken iddialar geldi.

CHP'nin olası belediye başkan aday adaylarından Gülay Demirel ve Akif Hamzaçebi'nin ismi ön plana çıkarken iki dönem CHP'den, bir dönem de MHP'den aday olup üç seçimi de kaybeden Alaattin Köseler'in adaylık ihtimaline uzak bakıldığı öğrenildi.

Aday adaylarından Gülay Demirel'in ismi ön plana çıksa da, Akif Hamzaçebi de güçlü bir aday olarak değerlendiriliyor. Öte yandan Alaattin Köseler’e yönelik, iki dönem CHP'den, bir dönem de MHP'den aday olup üç seçim kaybettiği öne sürülerek, adaylık ihtimali zayıflatılıyor.

Beykoz’da Gülay Demirel ve Akif Hamzaçebi ön planda

CHP kurmayları Beykoz’da 3 isim üzerinde kafa yoruyor… 246 bin nüfuslu ilçede, CHP'nin aday adaylarından Gülay Demirel'in ismi ön plana çıksa da, Akif Hamzaçebi’nin de gücü inkar edilemiyor.

CHP’ye yakın yayın organlarında, iki dönem CHP'den, bir dönem de MHP'den aday olup üç seçim kaybettiği vurgulanan Alaattin Köseler'in adaylığı bu yolla engellenmeye çalışılırken, CHP örgütünün bu nedenle Köseler’e tepkili olduğu dillendiriliyor.

Öte yandan bir başka aday adayı Tuncay Tolga Özçakmak’ın ise Beykozlu olmadığından dem vurularak, diğer isimlere göre şans verilmeyen isimler arasında tutuluyor.

2019’da AK Parti Adayı Murat Aydın kazanmıştı

2019 yılı yerel seçimlerinde Beykoz'u yüzde 49,16 ile AK Parti Adayı Murat Aydın kazanmıştı. AK Parti'yi % 36,72 ile CHP, % 8.06 ile İYİ Parti takip etmişti.

AK Parti Beykoz’da 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı yeniden aday gösterdi.

Haber Merkezi

Beykozlu Recep'in oyuncu olma hayali dolandırılarak bitti
Önceki Beykozlu Recep'in oyuncu olma hayali dolandırılarak bitti
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (3 Yorum)

mehmet seckin (1 ay önce)

Hiçbir sekilde her zaman yer vermesenizde baskan adayi Remzi Şen olacak.Bakalım o zamn ne yazacaksınız gorucez hodri meydan...

filan falan (1 ay önce)

CHP mütemadiyen seçim kaybedenleri yeniden aday göstermekten çok çekti. Beykoz da erkek egemen, yalancı, rantçı siyasetten çok çekti. Artık yenilik zamanı. Beykoz'u tanıyan, iyi insan olduğu tescilli, yenilikçi bir isim olmalı. Yukarıda sayılan dördünden yalnızca biri bu şartları karşılıyor ve CHP'nin ancak onla kazanma ihtimali gerçekten var: Gülay Demirel. Zaten bu yüzden online troller hep aleyhinde dedikodu çıkararak onu arka plana atmaya çalışıyorlar. CHP'ye de diyeceğim var: Ya Gülay Demirel'i gösterin, ya da Beykoz'daki ilçe merkezini kapatın gidin. Zaten çay kahve içmek dışında bir işe yaramıyor.

falan filan (1 ay önce)

Beykozlu bu seçimde yanlış seçim yaparsa 2029 da ki seçimde Beykoz'da değil Anadolu'nun güzide şehirlerinde oy kullanacak. Beykozlu Beykoz'da kalması için CHP, CHP'nin seçim kazanabilmesi için Alaattin Köseler doğru tercih .Balık baştan kokar ,ilk düğme yanlış iliklenirse gerisi de o yanlışa devam eder. Bu seçimde İstanbullu kendisi için değil çocukları İstanbul'da mı oturacak yoksa başka ilde mi oyunu ona göre versin millete dar gelen bize bol gelir

Yorum Yaz