CHP Beykoz’da başkanını arıyor!

  • 2014.07.17 00:00
  • Güncelleme: 14.02.2022 12:18
  • Okunma: 13246 kez
  • Yorum: 0
1 Aralık 2013 tarihi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beykoz teşkilatı için büyük bir önem taşıyordu...
CHP Beykoz’da başkanını arıyor!

Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesi CHP, Beykoz’da 15 tane olan Belediye Başkan aday adayları ilk 4’e girebilmek için kıyasıya bir yarışa girecekler. CHP’nin 4200 üyesi Beykoz’un gelecek beş yılında etkili olacak ismi belirleyecek. Üyeler 1 Aralık günü Belediye Başkanı Adayı’nı belirlemek için oy kullanacaklar. Sadece bir kişiye oy verebilecek olan üyeler 15 aday adayı arasında kimden yana olduklarını ortaya koyacaklar.

En yüksek oyu alan ilk 4 kişi hakkında Genel merkez Beykoz’da kamuoyu yoklaması yapacak. Anket sonuçlarından sonra Genel Merkez ve İl Başkanı Beykoz için nihai kararı vererek CHP Beykoz Belediye Başkan Adayını açıklayacak.

1 Aralık tarihine kadar CHP Teşkilatı içinde hareketlilik sürecek. Bütün aday adayları üyeler üzerinde etkin olabilmek çeşitli etkinlik ve toplantılarla kendilerini üyelere anlatırken, kulislerde kimlerin iddialı olduğu, hangi aday adaylarının zirveye yarıştığına bakıldığında çok değişik isimler telaffuz ediliyor. Bu da gösteriyor ki ilk 4’e girecek isimler de beklenenin aksine hayal kırıklıkları olabileceği gibi, sürpriz isimlerin çıkması da kaçınılmaz gözüküyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ki bu hareketliliğe basın olarak duyarsız kalmak, habercilik açısından bir eksiklik olurdu. Her ne kadar CHP’nin iç bünyesinde bir seçim olsa da çıkacak isimlerin Beykoz’u yönetmeye talip olmaları kamuoyuna karşı bizleri de sorumlu kılıyor.

Beykoz kamuoyu tarafından sonuçları merakla beklenen seçimle ilgili bizde bir analiz yaparak, CHP üyelerine yardımcı olalım istedik. CHP’nin önemli iç dinamikleriyle ve Beykoz’un kanaat önderiyle görüştük. CHP’nin 15 aday adayını öz geçmişleri ile yorumladık…

KARAR SİZİN!

Alaattin KÖSELER:

1960 Paşabahçe doğumlu. Üniversite mezunu. Mimar. 1999-2004 arası 4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı. CHP içinde vefasızlık ve güvensizlikle olumsuzlukları çoğalıyor. Olumlu olarak Beykoz kamuoyu anketlerinde hep önde çıkıyor. Beykoz seçmenine yönelik çalışmaları ön planda görünüyor.  Sağ seçmenden oy alabilecek isim olarak görülürken, kendi örgütünde sıkıntılı olduğu söyleniyor.

Aydın DÜZGÜN:

1958 Konya doğumlu. Üniversite Mezunu. Harita ve kadastro mühendisi. CHP örgütü içinde çok seviliyor. Pozitif yönü ile ilişkilerini hep üst düzeyde tutmuş. Beykoz kamuoyunda pek bilinmiyor. Yeni yeni tanınıyor. Mesleği itibariyle ilgi görürken, sosyal yaşamın içinde ki eksikliği göze çarpıyor.

Haşim AYDIN:

1953 Trabzon doğumlu. Üniversite Mezunu. Doktor. Yıllardır Beykoz içinde tanınan ve bilinen sosyal yaşamın her evresinde olması hakkında olumlu görüşlere etki yapıyor. Beykoz seçmenini sağında ve solunda olan herkesin sevgi gösterdiği bir isim. CHP ilçesinden vize alırsa gözlerin bir anda çevrileceği kişi olarak görülüyor.

Hızır YILMAZ:

1961 Rize doğumlu. Ortaokul mezunu. Müteahhit. 2012 yılında CHP Beykoz’da dört listenin yarıştığı kongre de bir oyla ilçe başkanı seçildi. Kısa zamanda ilçe başkanıyken hareketliliği ile önemli ivme yakalamışken, zamanla kavgacı ve hırçın tutumu ile bu ivme zayıflayarak olumsuz görüşlerin artmasına sebebiyet oldu. İlçe Başkanlığı döneminde yaptığı üyelerle zirveyi zorladığı konuşulsa da, Beykoz’da Belediye Başkanlığı yapacak yetkinlikte olmadığı yorumları yapılıyor.

Hüseyin KARATAŞ:

1953 Amasya doğumlu. Üniversite Mezunu. Avukat. Kariyerine bakıldığında Türkiye genelinde bir isim görülüyor. 13 yıldır Çavuşbaşı’nda oturmasına rağmen CHP ve Beykoz içinde pek bilinmiyor. Yeni yeni tanınıyor. Tanındıkça taraftarlarını çoğaltan bir isim olarak göze çarpıyor.

 

Hüseyin ÖZTÜRK:

1962 Giresun doğumlu üniversite mezunu. Jeoloji mühendisi. CHP ve Beykoz içinde bilinen ve tanınan bir isim. Hemşeri ilişkileri ile zirveyi zorlayabilecek bir isim olarak görülüyor. Dezavantajları olarak genele yayılamaması gösteriliyor.

İsmail GÜRKAN:

1953 Rize doğumlu. Lise mezunu. Kısa zamanda CHP örgütüne kendisini iyi tanıttı. İsmail Gürkan’ı tanımıyoruz diyene rastlamadık. Cumhuriyet hassasiyeti ile CHP’lilerin sempatisini kazanmış bir isim.

 

Kenan ÖNER:

1945 İstanbul doğumlu. Üniversite mezunu. CHP Beykoz Örgütü içinde tanınan ve sevilen bir isim. Giresun kökenli olması ile tercih edilecek isimler arasında yerini alıyor. Beykoz ve spor camiası içinde bilinen bir isim olması da avantajlarını arttırıyor.

Kenan PEKŞEN:

1976 Samsun doğumlu. Üniversite mezunu. Kamu yönetimi ve işletme. CHP’nin en genç aday adayı. Şansını deneyenlerden ve ilişkilerini kurarak bu yarışta bende varım diyenlerden.

 

Muhlis Devrim ALTINTAŞ:

1968 İzmir doğumlu. Üniversite mezunu. Doktor. Beykoz kamuoyunda ve CHP içinde yeni bir isim olması dezavantajı. İletişim ve hitabeti ile pozitif yanlarını da ekleyerek üye üzerinde avantaj sağlıyor. Projelerinden daha çok kendini tanıtmakla meşgul olması yarışta ki zorluğu görülüyor.

Nafiz ÜNLÜ:

1959 Kars doğumlu. Üniversite mezunu. CHP içinde önemli görevlerde bulundu. CHP Beykoz’da tanınıyor. Bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile partide zirveyi zorlarken, Beykoz kamuoyunda tanınmaması handikap olarak görülüyor.

Necmi HAYAL:

1954 Gümüşhane doğumlu. Üniversite mezunu. İsmi kısa zamanda Beykoz örgütünde duyulmuş, tanınmaması büyük bir handikap. Mustafa Sarıgül’ün adayı olarak telaffuz edilmesi 1 Aralık’ta alacağı oy sayısı merak edilenlerden.

Sadık ASLAN:

1953 Trabzon doğumlu. İlkokul mezunu. CHP içinde yeni yeni tanınıyor. Daha ziyade Çavuşbaşı’nda tanınıyor.

Şaban TÖREN:

1948 İstanbul doğumlu. İlkokul mezunu. CHP içinde ve Beykoz kamuoyunun çok yakından tanıdığı bir isim. Çok tanınıp bilinmesi olumlu olmakla birlikte olumsuzlukları beraberinde getiriyor. Çok farklı ilişkileri olan bir isim. Orta Karadeniz kökenli olması Sinop ve Kastamonu üyelerinde etkisini gösteriyor.

1 Aralık’ta sandığa gidecek üyeler CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı’nı belirlemeye çalışırken, belki de yıllardır çektikleri iktidar özlemi ne dur, diyecek.

Haber Merkezi