CHP Beykoz'da anketlerle sarsıldı

  • 2014.08.31 00:00
  • Güncelleme: 23.02.2013 00:11
  • Okunma: 13841 kez
  • Yorum: 0
İkon Araştırma’nın Dost Beykoz adına yapmış olduğu kamuoyu anketinin sonuçları Beykoz’da gündemi değiştirdi… Siyasi kulisleri hareketlendiren anket CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ile ilgili tartışmaları alevlendirdi.
CHP Beykoz'da anketlerle sarsıldı

AK Yükseliyor, CHP eriyor…

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’ne oranla AK Parti’nin oyları 4 puan yükselirken, CHP’nin oylarının ise 3 puan düşmesi Beykoz’da ciddi yankı bulurken, Hızır Yılmaz’ın hırçın siyasetinin bu düşüşte etkili olduğu yorumları yapıldı. Bu oranların üzerine köy seçmenlerin de eklendiğin de anket sonucuna göre 11 puan olan fark % 15’lere çıkıyor…

Beykoz’da yapılan birçok çalışmanın CHP’li Meclis üyelerince yargıya taşınarak sekteye uğratılması, bununla birlikte İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın, sürekli kavga edercesine siyaset yapmasının seçmen nezdinde karşılık bulmadığı ortaya çıktı…

29 Mart Yerel Seçimleri’ni % 37,3 oranıyla kazanan AK Parti’nin oyları ankette çıkan % 41,8’lik sonuca göre 4 puan yükselmiş olmasına rağmen, İlçe Başkanı Adem Sefer bu oranın kendileri için yeterli olmadığı ve daha çok çalışacakları yorumunu yaptı.

AK Parti yükseliyor, CHP düşüyor…

Siyasi kulislerde ise CHP’nin tamamen İmar problemi üzerinden siyasi yaptığı ve CHP’nin bu çerçevede yapmış olduğu siyasetin seçmene inandırıcı gelmediği konuşulurken, İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın, yargı kanalıyla Beykoz’un gelişimini engelleyen meclis üyeleriyle sürekli aynı ortamda siyaset yapması da eleştiri konusu oluyor.

3 kişi ayrı ayrı çalışıyor…

Önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’den Beykoz Belediyesi Başkanlığı için aday adayı olacağını açıklayan Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Harita Mühendisi Aydın Düzgün ve İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın ayrı ayrı çalışma yapması da istikrarsız bir görüntü oluştururken, parti içindeki çekememezliği de kamuoyuna yansıtıyor.

MHP ve SP yerini muhafaza ediyor!

Diğer yandan aynı ankette MHP’nin oyları, 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Beykoz Belediye Başkan Adayı Şenel Ustabaşı’nın almış olduğu 11,8’lik oranı karşısında 0,6 puan düşüş görürken, Saadet Partisi de, % 10,1’lik oy oranı ile Beykoz’da kendini muhafaza eden bir diğer siyasi parti oldu.

Bu sonuçlarla birlikte, CHP seçmenin % 23,8’i, MHP seçmenin % 32,8’i, SP seçmeninin ise 29,1’i Beykoz Belediyesi’nin hizmetlerini beğendiğini söylemiş.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz