CHP Beykoz'da 2024 çalışmaları başladı

  • 0
  • 5221
CHP Beykoz'da 2024 çalışmaları başladı
CHP Beykoz'da 2024 çalışmaları başladı
CHP Beykoz'da 2024 çalışmaları başladı
CHP Beykoz'da 2024 çalışmaları başladı
CHP Beykoz'da 2024 çalışmaları başladı
CHP Beykoz'da 2024 çalışmaları başladı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Anadoluhisarı'nda düzenlenen danışma toplantısıyla 2024 seçimlerinin startını verdi.

Anadoluhisarı'ndaki Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen yerel seçim gündemli genişletilmiş danışma kurulu toplantısı Milletvekilleri, İlçe Başkanlarının yanı sıra partililerin katılımı ve İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Taştan, Filistin'de yaşanan olayları lanetleyerek insanlık dışı olarak nitelendirdi.

Umudunu yitiren vatandaşları ayağa kaldırma görevinin partilerine düştüğünü dile getiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, "İşi olanın derdi ayrı, işsiz kalan ya da hak ettiği şartlarda işi olmayanın derdi ayrı. Pastadan payını alan mutlu bir azınlık dışında herkes yaralı. Bizler istihdam alanları yaratıp çözüm odaklı politikalarla kaderine terk edilen toplumun yarasına merhem olma derdindeyiz. Sorumluğumuz darda olana el uzatmak." dedi.

Cumhuriyetin 100. yaşı kutlu olsun

Cumhuriyetin ilanının 100. yılını samimi duygularla kutlayan Mahir Taştan, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlik düşü, millet egemenliğinin nişanesi güzel Cumhuriyetimizin 100. yaşı kutlu olsun. Büyük bir inanç ve kararlılıkla söylüyorum ki, cumhuriyetimizin 100. yaşı, gerçek vatanseverlerin ve demokratların iktidarında kutlanacak ve saygıyla, özlemle anılacaktır." diye konuştu.

Türkiye'nin Ortadoğu'daki acılardan uzak olmasının sebebinin Gazi Atatürk ve kurduğu cumhuriyet olduğu düşüncesini savunan Taştan, egemenliği saraya değil halka veren bir anlayışa sahip olduklarını dile getirdi.

Taştan, "Bu duygu ve inançla 100. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimiz’in kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve isimsiz kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Doğum günümüz kutlu olsun Türkiye! Nice 100 yıllarda sen çok yaşa cumhuriyet! Halkımızın derdine derman olacak CHP’li belediyelerdir. Türkiye’de çağdaş anlamda belediyeciliği başlatan CHP’li belediyelerdir. Belediyeciliği sadece yol yapmak, fatura tahsil etmek olmaktan çıkarıp ‘önce insan’ diyen anlayışı egemen kılan CHP’li belediyelerdir." ifadelerini kullandı.

Planlarımız halk için, Beykoz’u hak ettiği noktaya taşımak için

CHP belediyeciliğinin halkı, saray belediyeciliğinin rantı önemsediği ifadelerine yer veren Taştan, "CHP’li belediyelerde halkın yararına olmayan hiçbir projeye imza atılmaz. Kimsesizlerin kimsesi olmak için, mağdurun, garibanın yanında olmak için çalışıyoruz. Beykoz’da halkımızın yaşam alanlarını genişletmek için çalışıyoruz. Zorlaştırmak için değil, kolaylaştırmak için çalışacağız. Beykoz’un mavisini, Beykoz’un yeşilini koruyup, 7-24 yaşayan bir Beykoz’u kurmak için geliyoruz. Planlarımız halk için. Beykoz’u hak ettiği noktaya taşımak için." şeklinde konuştu.

Taştan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"AVM’si bile olmayan istisna ve müstesna bir ilçesiyiz. Kent kültürü ve Türkiye’nin dört bir yanından gelip oluşan yöresel kültürleri Beykozlu kimliği ile harmanlayan bir yeriz. Beykoz’da doğan ve Beykozlu olanlar mahalle ve semt kültürünü almış kişiler olur. Beykoz’un tarihi ve doğal dokusunu bozmadan, imar sorununu 20 yıla yakındır çözmeyenlere inat halkçı girişimlerle donanımlı uzmanlar eşliğinde çözmek için mücadele edeceğiz.Beykozluyu  Beykoz’da yok saymak isteyenlerin peşinde olup onlardan hesap soracağız."

Beykoz’u Cumhuriyet Halk Partili belediye yapmak için çalışıyoruz

"Beykoz’u temsil kabiliyeti yüksek ve alanında ustalaşmış deneyimli kişiliklerle temsil etme kararımız var. Gençliğin yüzüne ve fikrine ihtiyacımız var. Kadınlara hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Önde kadınlar ve gençlerle beraber tecrübe sahibi emekçi kadrolarla uzun bir yolculuğa çıkacağız. Bu yol Beykoz’da iktidarın yoludur. İlçede örgütümüz belediye başkanı adayı ve ekibiyle sahada olacak. Beykoz’daki iktidar için bütünleşme sağlanarak en ince hesaplar titizlikle yapılacak. 2019’da İstanbul’u kazandık, 2024’te tekrar İstanbul’u ve onun yanında Beykoz’u İl başkanımız Özgür Çelik ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte kazanmaya geliyoruz. İstanbul ittifakını halk için halkla beraber gönülden gönüle yayacağız. İnanıyoruz ve kararlıyız. Beykoz’u Cumhuriyet Halk Partili belediye yapmak için çalışıyoruz."

Haber Merkezi

Elif Çelik Beykoz sokaklarını arşınlamaya başladı
Önceki Elif Çelik Beykoz sokaklarını arşınlamaya başladı
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz