Siyaset

CHP Beykoz'da 2019 Yerel Seçimleri'ne bileniyor

CHP Beykoz'da 2019 Yerel Seçimleri'ne bileniyor
23.02.2016 22:00
| | |
5831

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, seçimlere daha çok uzun bir süre varken mahalleleri sabırla dolaşmayı sürdürüyor.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, seçimlere daha çok uzun bir süre varken mahalleleri sabırla dolaşmayı sürdürüyor.

Son yıllarda sık sık İlçe Başkanı değiştirmesi dolayısıyla eleştiri alan CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Şevket Arıkan'la yakaladığı ivmesini Mahir Taştan ile yukarıya çıkarmaya devam ediyor. Özellikle Şevket Arıkan döneminde parti 'toparlanma' sürecine girerken, Mahir Taştan ve ekibinin döneminde ise daha çok sahada ve halkın içinde görünmeye devam ediyor.

İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte mahalleleri dolaşmayı ve sorunlarını dinlemeyi sürdüren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, önce Çiğdem Muhtarı Murat Erdal ile sonrasında ise Çiğdemspor Başkanı Hüseyin Emanet ile bir araya geldi. Mahir Taştan ayrıca, ilçedeki okullarda yardıma ihtiyacı olan öğrencilere ayakkabı dağıtan CHP PM Üyesi Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya'ya beraberindeki heyetle birlikte eşlik etti.

CHP Beykoz İlçe teşkilatının başına geçeli 80 gün olan Mahir Taştan, geride kalan süreçte neredeyse her gününü dolu dolu geçirdi. Muhtarlıkları, spor kulüplerini ve sivil toplum kuruluşlarını CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte dolaşan Mahir Taştan, bu sırada birçok Beykozlu vatandaşla da bir araya geldi. Her toplantıda kulüp, vakıf ve STK başkanlarından, muhtarlardan çalışmaları hakkında bilgi alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, bu sırada sorunlarını da dikkatle dinledi. İlçe Sekreteri Canşah Yılmaz, gidilen her yerde konuşulan konuları ve sorunları hızlı bir şekilde not ederken, Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Çimen Baturalp de konuşmaları dijital ortamda kaydetti.

'Seçime 1000 günden fazla zaman var'

Geçtiğimiz 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde 69 bin 757 oy almış AK Parti'nin ardından, topladığı 51 bin 109 oy ile ikinci sırada yer alan Cumhuriyet Halk Partisi, seçimlere 1000 günden fazla zaman varken çalışmalarına başladı. Beykoz'da mahalleleri bir bir dolaşan CHP Beykoz İlçe teşkilatı, bu sırada vatandaşlarla da bir araya gelerek, planlarını anlattı. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, ilçedeki spor ve mahalle yöneticileriyle STK temsilcilerini ziyaret ederken, yerel sorunlara CHP olarak yaklaşımlarını da masaya yatırdı.

Genel olarak 'barışçıl' bir dil kullanan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, muhalefette yer alıyor olmanın bilinciyle hareket ediyor ve genel olarak güleryüzlü bir şekilde geldiği ofislerden yine güler yüzüyle ayrılıyor. Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyeleriyle birlikte hareket eden Taştan, bu sırada özellikle yaş ve tecrübe bakımından kendisinden büyük olan partili büyüklerinin söylediklerini dikkate alıyor. Kadrosunu gençlerden oluşturan Mahir Taştan, Yönetim Kurulu içerisinde uyumlu çalışılması için sık sık onlarla bir araya geliyor ve içeride bir sorun yaşanmaması için de büyük çaba harcıyor. Konuk olduğu yerlerde, son derece titiz bir şekilde hareket eden CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, iktidardaki AK Parti'nin iyi ve doğru olan yanlarını cesurca ortaya koyuyor ancak eksik kalan yerleri de uygun bir şekilde eleştirmekten geri durmuyor.

WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haberler, CHP, Ziyaret, Mahir Taştan, Murat Erdal, Ahmet Caner Yenidünya

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"