CHP Beykoz'da 2 saatte bin imza topladı

  • Güncelleme: 18.11.2016 19:19
  • Okunma: 18479 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Örgütü, AK Parti’nin istismarcıları serbest bırakacağı iddialarına karşın Beykoz'da imza kampanyası başlattı.
CHP Beykoz'da 2 saatte bin imza topladı

CHP'lilerin kampanyasına iki saat içinde bine yakın imza atıldı. 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, başlattıkları imza kampanyasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Tecavüz insanlık suçudur. Çok mu şaşırdık EVET, bizi de en sonunda şaşırtmayı başardınız… Çünkü bunun siyasetle, ideolojiyle, görüş ayrılığı ile dinle bir alakası yok… İnsan olmakla alakalı bir durum.

Üzülerek söylüyorum ki; Cinsel istismara uğrayan mağdur tecavüzcüsüyle evlendirilsin önergesi meclise verildi. Bu önergeyi onaylayan vekiller çocuklarımızın hayallerinin, geleceğinin katilidir. 

Tüm dünyada tek çocuk bayramı olan ülkemizi, bu gün çocuk tecavüzleri ile ilk sıraya oturan bir ülke haline getirdiniz.

Kız çocuklarını diri diri toprağa gömülmekten kurtarmıştır Peygamber Efendimiz.
14 yılda bu güzelim ülke öyle bir hale geldik ki, vicdanın önüne, aklın önüne geçti sistem… Bakan Bekir Bozdağ çocuğa tecavüzü "Küçüğün rızası" diyerek savundu…

Çocuğun 'kendi iradesi ile karar alabileceğini' iddia eden Bozdağ, "yasa geriye dönük olacak, geleceği kapsamayacak" dedi. Bu açıklamasıyla da tecavüzcülere af getirileceğini itiraf etmiş oldu.

Ben sizin vicdanınıza şaşarım, ya da çocuğunuz yok. Hadi çocuğunuz yok da sizi bir ANA dünyaya getirmedi mi? 13 Yaşındaki bir çocuğun rızası sadece sapık olan bir insanın aklına gelir.

Diyorlar ki konu taciz, tecavüz değil... Bugün tacizi meşru kılan tecavüze çanak tutmuş olmuyor mu?

4 BİN İSTİSMAR SUÇLUSU TAHLİYE OLACAK!

"Bu ülkede 14 yaşındayken 12 kişinin tecavüzüne uğrayan çocuklara ne yazık ki şahit olduk; bu durumda çocuğun hangi tecavüzcüyle evleneceğine de yine Adalet Bakanlığı’mı karar verecek? İktidar partisinin görevi hapisteki 4 bin tecavüzcüyü aklamak için çocuklarımızın kızlarımızın geleceği ile oynamak mıdır? Yoksa bir kızımızın canının daha yanmaması için kanunlar çıkarmak, politikalar oluşturmak mıdır?

Konu evlatlarımız, kadınlarımız ve milletimizin ahlaki değerleri ise bu parti, o parti ayrımı yapmadan, empati yaparak el birliği ile bu iğrenç önergeye geçit vermemeliyiz.

CHP Beykoz Örgütü ve bir baba olarak İstismarcıyı, tecavüzcüyü af ve tecavüzü adeta meşrulaştıran bu yasa teklifinin derhal geriye çekilmesini, yasa teklifi veren parlamenterleri empati yapmaya, vicdanlarını sorgulamaya davet ediyorum.

İmza attıkları ve verdikleri bu teklifi kınıyor, reddediyorum. Derhal geri çekmelerini istiyorum. Bu akşam Kavacık'ta yarın Beykoz pazarının orda imza kampanyamız başlamıştır.

Bu yanlışa dur demek için tüm Beykoz halkını imza vermeye çağırıyorum. 

“SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ”

CHP Beykoz İlçe Başkanı / Mahir TAŞTAN

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz