Siyaset

CHP Beykoz’da 15 Temmuz değerlendirmesi

CHP Beykoz’da 15 Temmuz değerlendirmesi
09.09.2016 23:35
| | |
4093

Foto galeri

Sabah saatlerine Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak 93. Yıl kutlamalarını başlatan CHP Beykoz İlçe Örgütü, günün akşamında ise İlçe merkezi’nde kokteyl düzenledi.

İlçe Yöneticileri, Kadın ve gençlik Kolları’nın yanı sıra Meclis üyelerinde katıldığı programda konuşna İlçe Başkanı Mahir Taştan,  bu ülkede kurucu iradeyi, kurtuluş savaşından sonra Cumhuriyetin ilanıyla, 93 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirdiğini söyledi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla sevgiyle anıyorum”

“CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün önünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla, sevgiyle anıyorum” ifadelerini kullanan Başkan Taştan, “Cumhuriyet Halk Partisi çok zor ve engebeli uzun süreçlerden geçti.  Tarihimize bakıldığında bir yığın işkencelerden,  bir yığın ötekileştirmelerden geçti.  Şimdi süreç olduğu gibi, tarih de tekerrürden ibarettir.” dedi.

Bugünde Cumhuriyet Halk Partisi’nin farklı bir noktaya gittiği gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını kaydeden Mahir Taştan,  “Bu algıyı oluşturanlar 15 Temmuz'da tüm ülkeyi bu hale getirenlerdir. İşte hepimiz birlik, beraberlikle kurucu iradenin gösterdiği çizgide bu ülkenin geleceğini düşünerek Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında bunlara birlikte dur diyeceğiz.

Çünkü 15 Temmuz'da ülkeyi bu hale getirenlerin, hali hazırda ülkeyi ne hale getireceklerini görmüş olduk. Cumhuriyet değerlerinin, Atatürk ilkelerinin ne kadar sadık, ne kadar gerçekçi ve ne kadar yol gösterici olduğunu tekrar 15 Temmuz'da yaşadık.” şeklinde konuştu.

“Ötekileştirilen tüm kesimlerim umudu CHP’dir”

15 Temmuz’da, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu ülkenin kurucu iradesini bütün dünya tekrar gösterdiğini sözlerine ekleyen Taştan, “Bugüne kadar yok sayılan, bu güne kadar ötekileştirilen tüm kesimlerin umudu aslında Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Yine bu ülkenin kurtuluşu tıpkı kuruluşta olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Bu nedenlerle bu partide ilçe başkanlığı yapmaktan, bu partide görev almaktan ve bu partinin kapısının önünü dahi temizlemekten gurur duydum” dedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı mahir Taştan konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Şimdi altı oka güvenme zamanıdır”

“Bugün Beykoz’umuza olan güveni tazeleyip yola çıkışımızın başlangıç günü. Bugün geçmişten geleceğe çıkartılacak çok önemli dersler görüyorum. Artık herhangi bir kavgaya, iç çekişmeye, herhangi bir noktaya sürüklenmemiz bizleri sadece oyalar. Arkadaşlar ülke yangın yeri. Her gün şehit cenazeleri geliyor. Bu ülke neleri paylaşmadı. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi'ne inanma, güvenme, kenetlenme, altı okun güvencesiyle iktidar zamanıdır.

Yıllardır ifade ettik bu FETÖ Örgütlenmesi ülkenin başına beladır. Şimdi ülkeyi 10 yıldır kimin yönettiğini anlıyoruz. Artık bu halktan özür dilemeyi bırakın ve yaptıklarınızın arkasında durun.  Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi bu örgütlenmeyle alakalı diye algı oluşturuyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu örgütle hiç bir zaman alakası olmamıştır. Bizden ne istediler de vermedik’ diyenler şimdi çıkmış Cumhuriyet Halk Partisi'ne bir takım karalamalar yapıyorlar. Biz buna izin vermeyeceğiz.  Cumhuriyet Halk Partisi artık iktidara yüzünü dönmüştür. Halkın büyük bir kesiminin 15 Temmuz'dan sonra rejim kaygısı ortaya çıkmıştır. Daha dün Atatürk'ü ağızlarına almayanlar bugün resimlerini indirmiyorlar ve sizden, bizden daha fazla Atatürkçü oldular.  Önce aynaya bakacaksınız ve kendinizde Fetullah Gülen'i göreceksiniz…”

Taştan, konuşmasının son bölümünde Beykoz Gençlik Kolları’na teşekkür ederken, programın devamında örgüt mensuplarına CHP’nin altı okunun anlamının anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi izletildi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, CHP, Kutlama, Mahir Taştan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"