Siyaset

CHP Beykoz'dan Çiğdem Mahallesi'nde iftar sofrası

CHP Beykoz'dan Çiğdem Mahallesi'nde iftar sofrası
12.06.2017 21:48
| | |
5639

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, 2017 yılında ilk iftarı Çiğdem Mahallesinde düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın öncülüğünde düzenlenen iftar yemeğine Çiğdem Mahallesinin sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Beykoz Belediyesinin CHP'li Meclis Üyelerinden mahalle yönetimlerine kadar birçok ismin vatandaşlara iftar yemeği yetiştirebilmek için çabaladığı görülürken, bu hareket vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı.

Çiğdem Mahallesinde ilk defa geçtiğimiz yıl iftar düzenleyerek vatandaşlarla bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Örgütü, bu iftar yemeğini geleneksel hale getirerek zenginleştirmeyi hedefliyor.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, amaçlarının bir tas çorbayı paylaşarak ramazan ayının manevi huzuruna erişmek olduğunu kaydetti.

"Amacımız bir tas çorbayı paylaşmak..."

Başkan Mahir Taştan, "Ramazanın bereketini hissettirmek için düzenlediğimiz bir programdı. Yoksa herkes evinde bir tas çorbasını içebiliyordu. Bir arada, birlik içerisinde bir tas çorbayı paylaşabilmenin tadını yaşayalım istedik, bütün vatandaşlarımıza hayırlı olur inşallah. Bütün vatandaşlarımıza huzur içerisinde bir ramazan ayı ve akabinde bayram geçirmelerini temenni ederim" şeklinde konuşarak iftar yemeğinin sponsoru CHP Üyesi Kubilay Ulu'ya teşekkür etti.

"Geleneksel hale gelsin istiyorum"

İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın ardından kısa bir açıklama yapan CHP'li Kubilay Ulu, Çiğdem Mahallesini çok sevdiğini ve ilk defa geçen yıl verdikleri iftarın yaşadığı müddetçe her sene verileceğini söyledi.

CHP'li Ulu, "Ben Çiğdem Mahallesini çok seviyorum. Burada kulüp başkanlığı da yaptım. Bu iftar yemeklerini CHP ile birlikte geleneksel Çiğdem Mahallesi iftarı haline getirelim istiyorum. Geçen sene başlangıç yaptık. Allah sağlık verdiği sürece bu yıllarca devam edecek. Burada bütün dostlarımızla ve kardeşlerimizle bir arada olma amacındayız. Ramazan demek dostluk, kardeşlik ve sevgi demek değil mi?" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, CHP, İftar, Mahir Taştan, Çiğdem Mahallesi, Kubilay Ulu

reklam
1 Yorum
Duygu13.06.2017 01:31:56

Verilen iftar daveti icin önce baskanimiz mahir taştan beye ardindan kubilay ulu beye sonsuz tesekkürler çok kusursuzca hazirlanmis bir davetti bence çok teşekkür ederim.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"