Yaşam

CHP Beykoz camiası bir derin acı daha yaşadı

CHP Beykoz camiası bir derin acı daha yaşadı
30.07.2017 20:20
| | |
7599

Foto galeri

Son günlerde tanınmış simalarının ebediyete intikal etmesiyle sarsılan CHP Beykoz camiası bu kez de bir anneyi uğurlamanın derin acısını yaşadı.

CHP eski İlçe Başkanlarından Metin Çanak’ın eşi Nebahat Çanak uzun süredir yoğun bakımda sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti. İki çocuk annesi Nebahat Çanak, 54 yaşında hayata veda etti.

Merhume Nebahat Çanak için Beykoz Merkez Camii’nde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı… Cenaze namazı öncesi oldukça bitkin olduğu gözlenen Metin Çanak iki oğlu ve kayınbiraderi ile birlikte eşinin tabutunun başında uzun süre taziyeleri kabul etti.

Zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamayan Metin Çanak’ın, “çok iyi bir anneyi, çok iyi bir kadını kaybettik” şeklinde mırıldandığı dikkati çekti.

Aşırı kalabalığın dikkati çektiği cenazede, merhume Nebahat Çanak’ın arkadaşlarının yoğunluğu dikkati çekerken, merhumenin arkadaşları cenaze namazı başlayana dek tabutun başından ayrılmadı.

CHP eki İlçe Başkanlarından Metin Çanak’ın eşi Nebahat Çanak için düzenlenen cenaze törenine, CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Yümsel, CHP eski ilçe Başkanlarından Hızır Yılmaz, Şevket Arıkan ve Bahadır Yavuz’un yansıra bazı mahalle muhtarları, spor kulübü başkanları ve Çanak ailesinin dostları katıldı.

Merhume Nebahat Çanak için cemaatten şahitlik ve helallik istedikten sonra ruhu için Fatiha süresi okundu. Namazın ardından Bayan Çanak, omuzlarda cenaze arabasına taşındı.

Merhume Nebahat Çanak Anadolu Kavağı Kale Arkası Mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında ebediyete teslim edildi…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Nebahat Çanak, Metin Çanak, Vefat, Cenaze

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"