CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı eşitlik belgesi imzaladı

  • 0
  • 2325
CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı eşitlik belgesi imzaladı
CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı eşitlik belgesi imzaladı

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Köseler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda Yerel Yönetim Eşitlik Politikası Belgesini imzaladı.

Alaattin Köseler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesi için hazırladığı “Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politikası Belgesi”ni imzaladı.

Köseler, 31 Mart seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanı seçilmesi durumunda projelerin cinsiyet eşitliğine göre oluşturulması ve belediye çalışanları istihdamında yüzde 50 cinsiyet kotasının hedeflenmesini taahhüt etmiş oldu.

CHP Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle 81 ilde 973 ilçede eş zamanlı olarak basın açıklaması yaparak, "Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politikası Belgesi"ni açıkladı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez, CHP Kadın Kolları İstanbul İl Başkan Yardımcısı Pembe Taştan, CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ile ilçe kadın örgütü üyelerinin katıldığı açıklamaya, CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler ve Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan da destek verdi.

Eylem Uzuner’in okuduğu açıklamada, emekçi ve ev hanımı tüm kadıların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlanarak, "Dünyanın dört bir yanındaki kız kardeşlerimizle dayanışmayı büyütüyor ve haklarımıza daha güçlü sahip çıkıyoruz. CHP’li kadınlar, eşit bir Türkiye inşası için mücadele ediyoruz" denildi.

Türkiye’de kadınların şiddet, yoksulluk, temsilde ve hizmetlere erişimde adaletsizlik gibi üç büyük sorununun bulunduğuna dikkatin çekildiği açıklamada, "Haklarımızı bir torba yasaya doldurup, çöpe atanlara sesleniyoruz. Haddinizi bilin! Bu seçim iktidarın eşitsizliği derinleştiren politikalarına karşı bir yanıt olacak. CHP olarak 5 büyükşehirde ve 6 il olmak üzere Türkiye genelindeki 1149 adayımızın 108’i kadınlardan oluşuyor. Belediye meclisi ve il genel meclisinde de kadın temsili artacak" ifadeleri kullanıldı.

Alaattin Köseler kadınlara eşitlik sözü verdi

Toplantıda, CHP’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm belediye başkanı adaylarına imzalattığı "Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politikası Belgesi"de açıklandı.

Ardından Beykoz Belediye Başkanı Adayı Alaattin Köseler belgeyi imzaladı.

"Kazanacağıma inandığımız için belgeyi gönül rahatlığıyla imzalıyoruz" diyen Alaattin Köseler, imzaladığı belgeyle verdiği taahhütler şu şekilde:

Toplumun tüm kesimlerinin belediye hizmetlerinden eşit yararlanacak.

Politikalar, projeler ve bütçe toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı olarak oluşturulacak.

Hizmetlerin planlanması ve yürütülmesinde katılımcı bir anlayış esas alınacak.

Belediye çalışanları istihdamında yüzde 50 cinsiyet kotası hedeflenecek.

Her türlü ayrımcılığın ve şiddetin karşısında durulacak.

Kadınlar çocuklar, engelliler, yoksullar gibi grupların hizmetlere erişimi kolaylaştırılacak.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerine katılmak isteyen kadın çalışanlara idari izin verilecek.

Haber Merkezi

Beykoz'a bakanların biri geliyor biri gidiyor
Önceki Beykoz'a bakanların biri geliyor biri gidiyor
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz