CHP Beykoz Adayı Soğuksu’ya ısrar ediyor

  • Güncelleme: 19.03.2019 14:37
  • Okunma: 6235 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un Soğuksu Mahallesi'ne ayrı bir önem verdiğini söyleyen CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, 2 gün üst üste oradaydı.
CHP Beykoz Adayı Soğuksu’ya ısrar ediyor

Soğuksu’da ki İlk buluşma, Merkez Kıraathanesi’nde oldu. Coşkun Tosun’un yanı sıra Soğuksu Muhtarı Muammer Aydınoğlu ve pek çok Meclis Üyesi Aday’ının da hazır bulunduğu toplantıya mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

“Soğuksu’da oturan Belediye Başkanı’na ulaşabiliyor musunuz?”

Sözlerine bu buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ederek başlayan Coşkun Tosun, “Arkadaşlar, ben de 45 yıldır sizlerin komşusuyum. Evim biraz ilerideki Çiğdem Mahallesi’nde. Eminim beni hepiniz tanıyorsunuzdur. Pek çoğunuzun arkadaşıyım. Abisiyim, kardeşiyim. Bana bir abinize, kardeşimize ulaşabildiğiniz gibi yıllardır istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Bir belediye başkanına ulaşabilmek de işte böyle kolay olmalı zaten. Peki, sizin mahallenizde oturan belediye başkanınıza ulaşabiliyor musunuz? En son ne zaman gelip bir çayınızı içti, kapınızı çaldı. Bu kişi komşunuz olmasına rağmen böyleyken, Zeytinburnu’ndan getirilen bir kişiye nasıl ulaşacaksınız?

16 yıldır çözemediler, şimdi ‘hizmet borcumuz var’ diyorlar

Değerli dostlar, ben Soğuksu’ya en az 4-5 kez geldim son dönemde. Esnaf ziyareti, Pazar ziyareti, halk ziyareti yaptım. Ne yazık ki, Soğuksu Mahallesi’nin sıkıntıları çok. İmar sorununun farkındayım, işsizlik sorununun farkındayım. 16 yıldır halkın hiçbir sorununu çözmeyenler, şimdi kalkıp siz yine bize oy verim, biz 16 yıldır çözmediğimiz sorunları bu kez çözeceğiz diyorlar. Hatta Zeytinburnu’ndan getirdikleri başkan adayı, “size hizmet borcumuz var” diyor. Allah aşkına artık bu yalanlara kim inanır?

Onların planları Beykozluyu küstürüp, bıktırıp buraları rant severlere peşkeş çekmek. Onun için yıllardır hiçbir soruna çözüm üretmiyorlar. Buralara dair büyük planları var.

“Hanefi Başkan olmasa Murat Aydın Paşabahçe’de denize düşer”

Bir de bana diyorlar ki, “Başkan siz neden İlçe Başkanı Aydın Düzgün’le birlikte dolaşmıyorsunuz diye soruyorlar. Ben de diyorum ki, arkadaş ben Beykozluyum, Beykoz’u sokak sokak biliyorum. Aydın Başkanla gerek gördüğümüzde birlikte çalışıyoruz. Onun dışında ikimiz de işlerimize bakıyoruz. Ama Murat Aydın öyle mi? Hanefi Başkan yanında olmasa yolunu kaybeder, denize düşer Paşabahçe’den. Onun Beykoz’a yapabileceği tek şet, buraları da Suriyelilerle doldurmak olur. İnanmayan gidip Zeytinburnu’na baksın.”

Açık söylüyorum, 31 Martta bize yetki verdiğiniz takdirde, inşallah 1 Nisan sabahı Beykoz’da halktan yana bir belediyeniz olacak. O koltuklar sizlerin olacak. Kimseye babasından kalmadı o koltuklar. Çünkü siz kral değil belediye başkanı seçeceksiniz 31 Martta.” dedi.

Katılım yine çok yoğun oldu

Diğer toplantı ise Soğuksu Mahallesi Dörtyol Kıraathanesi’nde gerçekleşti. Buraya da yoğun bir katılım gerçekleştiren Soğuksu sakinleri, Coşkun Tosun’un Yaşanacak Beykoz için 41 Proje’si hakkında çok pozitif yorumlar yaptılar ve özellikle imar ve işsizlik konuları üzerine Coşkun Tosun’la uzun uzun sohbet gerçekleştirdiler.

“Yeni dönemde muhtarlara müjde”

Tosun’un “Yeni dönemle birlikte mahalle muhtarlarını çok daha işlev sahibi yapağız. Kuracağımız Mahalle Meclisleri sayesinde imardan yola, çatıdan elektrik suya ne sorununuz varsa karası birlikte alıp uygulayacağız. Üstelik muhtarınız da gelip Belediye Meclisi’nde bir meclis üyesi gibi oy kullanma hakkına sahip olacak” sözleri toplantıya katılanlardan büyük alkış aldı.

Tosun sözlerini “Çocuklarınızın geleceği için gelin şu Beykoz’u birlikte yönetelim. Anakenti de Sayın İmamoğlu’na verelim. Göreceksiniz güzel günler bizleri bekliyor olacak. Söz veriyorum, Beykozlu Beykoz’da kalacak” şeklinde tamamladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Soğuksu Mahallesi, Coşkun Tosun, CHP

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz