Siyaset

CHP anket tartışmasını büyütüyor

CHP anket tartışmasını büyütüyor
2014.08.12 00:00
| | |
6375

CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız, Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği ile Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin anket çalışmasını TBMM’ye taşıdı.

CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız, Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği ile Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin anket çalışmasını TBMM’ye taşıdı.

CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği ile Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin yürüttüğü program çerçevesinde Beykoz'da bulunan 12 okulda öğrencilere, "Güçler ve Güçlükler" anketi dağıtıldığını belirten Yıldız, şöyle dedi:
"İçerisinde çocuğun Kuran kursuna gidip gitmediği ve cinsel içerikli soruların da yer aldığı anketin öğrencilerin görebileceği şekilde yine öğrenciler aracılığıyla eve gönderilmesi ailelerin de tepki göstermesine neden olmuştur. Programı yürüten dernekler, okullarda ruh sağlığı konusunda bir araştırma yapmak için dağıtılan anketin Milli Eğitim Bakanlığı ve Kaymakamlık onaylı olduğunu açıklamışlardır."

"ANKET YAPILACAK OKULLAR NEYE GÖRE BELİRLENDİ?"

Anketin yapılacağı okulların neye göre belirlendiğini merak eden CHP'li Yıldız, şu sorulara yanıt istedi:

"Başka okullarda da yapılması düşünülmekte midir?
Ailelere sorularak sonuç elde edilecek bir anket neden velilere öğrenciler aracılığıyla, onların görebileceği şekilde gönderilmiştir? Anketler neden bir zarf içine konularak gönderilmemiştir?
Ankette yer alan sorular Bakanlık ya da Kaymakamlık tarafından oluşturulan bilimsel bir kurulun süzgecinden geçirilmiş midir?
Bahsi geçen ankette yer alan sorularla öğrencilerin ruh sağlığı hakkında bilgi sahibi olabilmek ve genel bir profil ortaya çıkarmak mümkün müdür?
Velilere çocuklarının Kuran kursuna gidip gitmediğinin sorulması, bunun bir eksiklik olarak algılanmasına neden olmayacak mıdır?"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Sacid Yıldız, Beykoz, BEDES

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"