Siyaset

CHP Adayı Hızır Yılmaz katılımı beğenmedi

CHP Adayı Hızır Yılmaz katılımı beğenmedi
2014.09.02 00:00
| | |
5314

CHP’den Beykoz Belediye Meclis üyesi aday adayı Erol Biçer bir tanıtım toplantısı yaptı. Toplantıya katılan Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, katılımın az olduğunu ve salon toplantılarının nasıl yapıldığını tekrar gözden geçirmeleri gerektiğini söy

Mesudiyelilerin ilgi gösterdiği toplantıya; CHPİstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Belediye Başkan AdayıHızır YılmazGalatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ata Gündüz, STKbaşkanları, mahalle muhtarları ve 500 dolayında vatandaş katıldı. 

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  

Sağımız kapalı, solumuz açık olsun 

Konuşmasında öz geçmişinden söz eden Erol Biçer, diğer meclis üyesi aday adaylarınabaşarılar diledi. 

Sağımız kapalı, solumuz açık olsun” sloganı ile yola çıktığını ifade eden Biçer, Beykoz’un sosyal ve ekonomik koşullarını çok iyi bildiğini söyledi. 

“Beykoz’da 20 bin işçi çalışanı olan fabrikalarımız kapatıldı. İşçi yuvası olan Beykoz’da esnaf ile Beykoz halkı ekonomik olarak göçmüş durumdadır. Beykozlu Beykoz’u terk etmiş, iş arama çabasına düşmüştür.” diye konuşan Biçer, “Beykoz yabancılaştırılmış ve fakirleştirilmiştir… Bunlar yetmezmiş gibi, birde üstüne barınma sorununu eklemiştir. Bizim belediyemiz hükümetten aldığı destek ile Beykoz’un varlıklarına ve gayrimenkullerine göz dikmiş, öncelikle afet bölgesi ilan etmiş, belirli bölgelerde imar planları ile TOKİ mantığıyla vatandaşların taşınmazlarına el koyarak kendilerine zenginlik oluşturmuşlardır.” dedi. 

Erol Biçer’in tanıtım programında2005 yılında kurulan İstanbul Sanatlar SİSGurubu’nun folklor gösterisi de vardı. Program içinde Karadeniz ve Roman havalarından oluşan bir gösteri yapan grup izleyenlerden tam not alırken, programın siyasi havadanuzaklaşmasında da etken oldu.

Gereken cevap 30 Mart’ta verilecektir 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır YavuzTürkiye’nin ve Beykoz’un birleştirici gücüCHP’dir. İşte bu yüzden Beykozlular ile birleşerek, barınma hakkı, mülkiyet sorunları üzerinde sahte siyaset yaparak, halkı uyutanlara gereken cevap 30 Mart’ta verilecektir” dedi. 

Beykoz’un adeta İstanbul’un içinde taşra kasabası gibi garip kaldığını söyleyen Yavuz,  AK Parti’nin halkın mülkiyet sorunlarını çözemediğini söyledi. 

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’da katılımın az olduğundan yakındığı konuşmasında, “salon toplantılarının nasıl yapıldığını bir kez daha gözden geçirmemiz gerekir” dedi. 

Hızır Yılmaz konuşmasında, “Derdine derman olmadığım, mutluluğunu paylaşmadığım, elini sıkmadığım hiçbir Beykozlu vatandaştan oy istemeyeceğim… Beykozlu için sürgün yasası çıkaran Başbakan özel proje yalanı çıkardı, bende Başbakan'ın çıkarmış olduğu özel proje yalanını çöpe atacağım” ifadelerine yer verdi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bahadır Yavuz, CHP, Erol Biçer, Hızır Yılmaz, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"