Son Dakika

CHP 2B açıklamasıyla şaşırttı!

  • 0
  • 7242
CHP 2B açıklamasıyla şaşırttı!
CHP 2B açıklamasıyla şaşırttı!

CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz 7 Ekim Pazartesi Günü gerçekleştirilen Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısının ardından Belediye Meydanı’nda partililerle birlikte bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında çok sert ifadeler kullananBahadır Yavuz’un hedefinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer vardı.

CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz “Cumhuriyet Halk Partisi, insanların umutlarıyla oynamaz, çünkü umudun partisidir. İnsanları, seçmenleri kandırmaz çünkü siyaset yapmasının temelinde önce İnsan öğesi vardır. Doğruluk ve dürüstlük vardır.  Rant peşinde değildir. Rantı dışarıya  değil, içeriye yani  halka, hakkı oranında elde edilenin dağıtılmasının peşindedir ve savunucusudur. Bizler siyaset yapmakla ekmek peşinde değiliz. Beykoz’a ve Ülkemize olan borcumuzu ödemek için varız. Elinde ekmeği, aşı, işi, yeri alınmak istenenlerin arkasındayız. Savunucusu ve takipçisiyiz.” şeklinde konuşurken 2-B süreci ve gelinen nokta ile ilgili yayınladığı tablo 2-B sürecini bilenlerde büyük bir şaşkınlığa yol açtı.

CHP 2B’yi Anayasa Mahkemesi’ne götürmemiş.

Tabloya göre 2-B sürecini 16 Nisan 2011’de Barış Projesi adıyla ilk başlatan CHP olmuş.5 Kasım 2003 tarihinde AK Parti’nin oylarıyla yasalaşan 2B Kanunu’nu Anayasa Mahkemesi’ne götüren CHP tabloda ne hikmetse yer almamış.

Yine 15 Ocak 2009’da meclis gündemine gelen ve CHP’nin ret oyuna rağmen meclisten geçen 2B Yasasını 29 Mart 2009 Seçimlerinden sonra tekrar Anayasa Mahkemesi’ne taşıyan CHP’de bu tabloda yer almadı. Tıpkı 2B Yasasına karşı çıkarken her seferinde, “bu yasa talan yasasıdır, peşkeş yasasıdır, rant yasasıdır, kapkaç yasasıdır.” diyenCHP’nin yer almadığı gibi.

Öte yandan açıklamasında, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, “Gezi zekalılar. Yalan bilgilerle araziyi perişan ettiler” şeklindeki ifadelerinden ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in, “2B’den muhalefete ekmek çıkmaz, nal toplarlar” sözlerinden de rahatsızlık duyan CHP’nin, Gezi Parkı olayları sırasında Paşabahçe’de bizzat partilileri tarafından organize edilen destek yürüyüşlerini ve CHP’nin muhtemel İBB adayı olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve CHP’li Gürsel Tekin arasında yaşanan “Gezi Ruhu” destek tartışmalarını görmemezlikten gelmesi çelişki olarak yorumlandı. 

CHP’nin bu tavrı şaşkınlıkla karşılanırken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Bahadır Yavuz’un açıklamalarına karşın, “vatandaş her şeyi biliyor… Biz laf üretmek yerine iş yapmayı tercih ediyoruz” yorumunda bulundu.

Haber Merkezi   

Kendimi artık hazır hissediyorum!..
Önceki Kendimi artık hazır hissediyorum!..
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz