Ceyhun Şişmanoğlu’ndan sanat gecesi

  • Güncelleme: 12.12.2012 00:11
  • Okunma: 10952 kez
  • Yorum: 0
Karadenizli sanatçı Ceyhun Şişmanoğlu’nun, radyo programcısı Censel Parsadan ile birlikte Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlediği sanat gecesine çok sayıda sanatçı işadamı ve siyasi katıldı.
Ceyhun Şişmanoğlu’ndan sanat gecesi

Türk Halk Müziği’nin ünlü seslerinden Mustafa Toplaoğlu, Engin Alptekin gibi usta isimlerin yar aldığı gecede, Hasan Aksoy, Ali Rıza Mete,  Tahir Yılmaz,  Fatih Çelik, Hüseyin Kahramanoğlu, Yahya Seren, Şener Erdoğan, Murat Kılıç ve gecenin sponsoru olan Karali Çay’ın ortaklarından Mustafa Karali gibi isimler vardı.

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya’nın aynı masayı paylaştığı eğlencede Beykoz’un eski Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla’da hazır bulundu.

Cansel Parsadan’ın yaptığı sunumunu yaptığı programın ilk sanatçısı Hasan Aksoy oldu… Aksoy, “Sanadır on dört ayım” adlı türküyle başladığı programına, “Trabzon’dan aşta gel… Bu gaybana sevdaluk” isimli türkülerle devam etti. Konuklar Hasan Aksoy’un türküleri eşliğinde dakikalarca horon oynadı…

Şişmanoğlu’ndan dağlar dağlar…

Gecenin ev sahibi Ceyhun Şişmanoğlu’da Maçka’nın dereleri adlı türkünün ardından Barış Manço’nun, “Dağlar, dağlar” isimli eserini seslendirdi. “Ağla yüreğim ağla” isimli türküyle konuklarını horona davet eden Şişmanoğlu, Karadeniz’in vazgeçilmezi olan “üç ayak şov”adeta kırdı geçirdi.

En sevilen işadamı Ali Rıza Mete

Gecede iş adamı Ali Rıza Mete’ye katkılarından dolayı “Yılın en sevilen iş adamı”nitelendirmesiyle bir plaket verildi… Plaket verilen diğer isimler arasında ise, Tahir yılmaz, Fatih Çelik, Hüseyin Kahramanoğlu, Yahya Seren, Şener Erdoğan, Murat Kılıç ve Mustafa Karali vardı.

Programın son bölümünde ise Trabzon yöresi Kol Bastı Grubu vardı… Tarzları ile izleyenlerinden tam not alan kol bastıcılar salonu adeta coşkuya boğarken, gecenin finalini ise Engin Alptekin, “Parmaklıklara sarıldım… Nesine yar nesine” isimli türkülerle yaptı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz