Çevre Bakanlığı'ndan Beykoz'a ödül

  • Güncelleme: 28.03.2014 00:11
  • Okunma: 3596 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, çevre alanındaki çalışmalarından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından “Çevre Beratı”yla ödüllendirildi.
Çevre Bakanlığı'ndan Beykoz'a ödül

Beykoz Belediyesi, çevre alanındaki çalışmalarından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından “Çevre Beratı”yla ödüllendirildi.

Beykoz’u ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten belediyenin çevre, temizlik ve geri dönüşüm alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çevre alanındaki çalışmaları takdir ve beğeniyle karşılayan Bakan Güllüce Beykoz Belediyesi’ni “Çevre Beratı”yla ödüllendirildi.
 
Beykoz Belediyesi’nin “Sıfır Atık” projesi kapsamında kurduğu ve 8 farklı atığın aynı merkezde toplanarak geri dönüşüme gönderildiği “Atık Getirme Merkezi”ni inceleyen Bakan Güllüce, “Bakanlık olarak 2023 yılına kadar “Sıfır Atık”ı hedefliyoruz. Görüyorum ki Beykoz bunu çoktan başarmış, belediye başkanımızı kutluyorum”dedi.
 
Çevre konusunda başarı gösteren belediyelere bakanlık olarak çevre beratı verdiklerini söyleyen Bakan Güllüce şunları söyledi: “Bunu çok önemsiyorum, çevre beratı almak dilerim bütün belediye başkanlarımıza nasip olur. Biz Türkiye’yi hem kalkındıracağız hem karıncamıza kadar koruyacağız. Bu ikisini birlikte yapacağız. Tabiatı, doğayı, ağacı her şeyi çok iyi koruyacağız bir yandan da hızla kalkınacağız. İşte biz bu ikisini birlikte yapan kardeşlerimize çevre beratı veriyoruz. Bu kardeşimiz de bu beratı alıyor, tebrik ediyorum. Milyarlarca trilyonlarca kez tebrik ediyorum.” Bakan Güllüce ardından Başkan Çelikbilek’e Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın“Çevre Beratı”nı verdi.
 
 
“AVRUPA BİRLİĞİ STANDARTLARINDA GERİ DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRDİK”
 
Çevre ve temizlik alanındaki çalışmaları aktaran Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise geleceğe daha temiz ve güzel bir Beykoz bırakmak için ilçede Avrupa Birliği (AB) standartlarında geri dönüşüm hizmetlerine öncülük ettiklerini söyledi. Başkan Çelikbilek, “5 yılda ilçe geneline modern ve çevreci 505 adet yeraltı çöp konteyneri kurduk, 45 bin 500 adet kapalı çöp bidonu dağıttık. AB standartlarında geri dönüşüm merkezleri oluşturduk. Buralarda 8 farklı atığı topluyor, bir kısmını yerinde dönüştürüyor bir kısmını ise lisanslı geri dönüşüm merkezlerine gönderiyoruz. “Yeşil Okul Projesiyle” okullarda öğrencilerimize atık yönetimi ve önemini anlattık, geri dönüşüm bilincini aşıladık. Arazi büyüklüğü bakımından İstanbul’un 5'inci ilçesi olan Beykoz’a yaraşır 7/24 kesintisiz temizlik hizmeti sunuyoruz. Beykoz’un ve gelecek nesillerin hak ettiği temiz ve güzel bir çevre için çalışmalarımıza aynı heyecanla devam ediyoruz” dedi.
 
Başkan Çelikbilek ziyaretin anısına Bakan Güllüce’ye cam bir ibrik ve hilye-i şerif hediye etti.
 
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz