Çevre Bakanından Beykoz'a konut açıklaması

  • 7
  • 22905

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İller Bankası 2019 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında Beykoz'da konut çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İller Bankasının 2019 yılı Olağan Genel Kuruluna katılarak, ülke genelinde şehircilik anlamında çalışmalarını hızla devam ettiğini bildirdi.

Bakan Kurum, İller Bankasının sağladığı finansal destekle belediyelerin altyapı yatırımlarına destek veren Türkiye'nin en büyük, kalkınma ve yatırım bankası olduğunu söyledi.

31 Mart seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11 maddelik manifestoyla şehircilikte yeni bir sürece girildiğini ilanını hatırlatan Kurum, bakanlık olarak şehircilik manifestosundan hareketle şehirleri birer marka şehir haline getirmek için canla başla çalıştıklarını belirtti. 

Kurum, İstanbul genelinde de çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek Beykoz'da da toplu konut yapılması için çalışmaların devam ettiğini kaydederek, "Yine İstanbul'un hemen hemen tüm ilçelerinde Gaziosmanpaşa, Esenler, Üsküdar, Kağıthane'den Beyoğlu, Güngören, Kartal'a; Bağcılar, Arnavutköy ve Beykoz'da birçok riskli bölgede çalışmalarımız hızla devam ediyor." dedi.

Haber Merkezi

Beykoz Sahilinde çekirdek keyfi bitiyor
Önceki Beykoz Sahilinde çekirdek keyfi bitiyor
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (7 Yorum)

Desturlu (3 yıl önce)

Beykozda en büyük sorun imar . Niye bekleniyor ilçe ,ak parti il ak parti bakanlık ak parti cumhurbaşkanı ak parti . Hani en geç 2018 sonu tamamdı. Artık söz değil icraat zamanı.

Gökhan Erdoğan (3 yıl önce)

AJda Pekkan'ın "palavra" şarkısı aklıma geldi. Yıllarca çalındı, onlar da söylediler...

Hüsrev (3 yıl önce)

Top çeviriyorlar. Seçim arefesinde imarınız hazır deyip ağızlara bal çalacaklar. Bizde bir güzel yiğecez. Daha önce yediğimiz gibi. Anladınız siz.

Ahmet (3 yıl önce)

Şu imarı geciktirmeyin artık. Milletin canına tak dedi artık, 7 yıldır aynı sözler insanlar beykoz'da perişan oldu.

Mehmet topcu (3 yıl önce)

yaşım 40 doğdum imar hikayesi büyüdüm aynı hikaye ,eminim ölenekadarda heryıl bu masal gündeme gelir ,Nezamanki beykozda son beykozluda iltica etmek zorunda bırakılır bu ilçeden işte o gün imar gelir beykoza çünki bu bölge kendilerine ayırdıkları kendi eşraf aile ve dostlarına ayırdıkları bir bölge beykoz,beykozda beykozlunun yaşam hakkı yok unutun bunu....

Filiz (3 yıl önce)

Bakan bey beykozu biliyor mu acaba imarı ver deprem i beklemeye ne gerek var kaç yuva yıkıldı imarsızlıktan biliyormu acaba sadece imarı ver bos konuşma bakan bey ben ister yaparım ister satarım

Query (3 yıl önce)

Çok aciklayici bir bilgi. Eksik olmasinlar. insanlarla alay ediyorlar sanki!! Biri bana sorsa bende oyle diyorum zaten. İmar planlari yapiliyor, kentsel donusum calismalari devam ediyor... bunun icin bakana gitmeye gerek yokk

Yorum Yaz