Çevre Bakanı, Çarşamba günü Beykoz'a geliyor

  • 0
  • 10497
Çevre Bakanı, Çarşamba günü Beykoz'a geliyor
Çevre Bakanı, Çarşamba günü Beykoz'a geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yarın saat 12.00'de Belediye Meydanı'nda vatandaşlara seslenerek, bir de müjde verecek.

Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan İmar Barışı'na yeni bir madde daha ekleniyor. Beykoz'da yapılaşmanın bulunduğu Boğaziçi öngörüm bölgesi de imar barışına dahil ediliyor.

20 Haziran Çarşamba günü saat 12.00'de Beykoz'da 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda (Belediye Meydanı) vatandaşlara hitap edecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Beykozlulara öngörünüm bölgesinin de barışa dahil edildiği müjdesini verecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürüttükleri çalışmalar sonrası sahil bandında yer alan yapılar haricinde öngörünüm bölgesindeki mahallelerde İmar Barışı'ndan yararlanacağını söyledi.

Türkiye genelinde 13 milyon binayı ilgilendiren İmar Barışıyla birlikte önceden verilen yıkım ve para cezaları kaldırılırken, yine barışla birlikte ruhsatsız ve iskansız yapılar kaydedilerek, iskan verilecek.

Vatandaşlar, ruhsatsız ve iskansız binalarında doğalgaz, su ve elektrik gibi hizmetlerden faydalanabilecek.

Çıkarılan yasa ile birlikte İstanbul Boğaziçi sahil şeridi ve Tarihi Yarımada içerisindeki bazı bölgeler ile öngörünüm bölgesinin kapsanmadığı açıklanmıştı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada ilçede birçok kesimin öngörünüm bölgesinde ikamet etmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını söyledi.

“Öngörünüm bölgesi de barışa dahil ediliyor”

Dilmaç, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından çıkarılan İmar Barışı'na ilçemizin büyük bir kısmının dahil olduğu öngörünüm bölgesi dahil edilmemişti. Beykoz, öngörünüm nedeniyle imar konusunda en çok mağduriyet yaşayan ilçelerden bir tanesidir. Bu konuyu biz gerek Çevre ve Şehircilik Bakanımızla gerek Bakanlık Müsteşarlarımızla görüştük. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal ve AK Parti İstanbul İl Başkanımız Bayram Şenocak'ın da yoğun mesaileriyle şu anda devam eden çalışmayla öngörünüm bölgesi de barışa dahil ediliyor." dedi.

Hanefi Dilmaç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla yaptıkları çalışmaların ardından İstanbul'daki öngörünüm bölgesinde kalan yapıların bu sebeple İmar Barışı'ndaki haklardan yararlanabileceğini sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Dinçer Kayhı ve Okan Bebek, Paşabahçespor'da
Önceki Dinçer Kayhı ve Okan Bebek, Paşabahçespor'da
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz