Güncel

Çerkez Cengiz Beykoz’da meydan okudu

Çerkez Cengiz Beykoz’da meydan okudu
04.03.2018 13:47
| | |
16823

Video galeri

Çerkez Cengiz olarak bilinen Cengiz Şıklaroğlu ile bir şüpheli mahkemeye çıkarılmak üzere Beykoz Adliyesi'ne sevk edildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün dün gece suç örgütüne gerçekleştirilen operasyonda, Cengiz Şıklaroğlu ve beraberindeki bir kişi gözaltına alındı.

Bazı suçlardan aranan Cengiz Şıklaroğlu'nun yakalanması için Beykoz'da bir adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, 14 av tüfeği, 1 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Beykoz İlçe Eminyet Müdürlüğü’nden, adliyeye sevki sırasında gazetecilerin, "Neden gözaltına alındınız?" şeklindeki sorusuna Şıklaroğlu, "Ben hiçbir örgüte silah yardımı falan yapmadım, hiçbir suçum yok." diye cevap verdi.

Cengiz Şıklaroğlu polis arabasına bindirildiği sırada ise, "yakında kıyamet kopacak abdestsiz sokağa çıkmayın… Ispartalı seni de gül bahçesine gömeceğim" şeklinde tehditler savurdu. Şüphelilerin avukatının uzun süre emniyet binasında beklediği görülürken, kendilerine ait zırhlı araçları da Emniyet binası önünde uzun süre bekledi.

Cengiz Şıklaroğlu ve beraberindeki bir şüpheli mahkemeye çıkarılmak üzere polis nezaretinde Beykoz Adliyesi'ne sevk edildi.

Daha önce cezaevine konvoyla gittiğine dair şovuyla gündeme gelen ve Çocuk Şube tarafından yakalanan Cengiz Şıklaroğlu bu kez İstanbul'da gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Şıklaroğlu'nun hayvanat bahçesi açma belgesi olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanuna muhalefet suçundan gözaltına alınan Cengiz Şıklaroğlu, emniyetteki işlemlerinin ardından Beykoz Adliyesi'ne sevk edildi.

Şıklaroğlu savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şıklaroğlu, haftada bir gün polis merkezine giderek imza atacak.

Foto  Kamera: Dost Beykoz / M. Gencebay GÜR

Anahtar Kelimeler: Cengiz Şıklaroğlu, Çerkez Cengiz, Beykoz Haberleri, Gözaltı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"