Toplum

Cerablus'a 622. tır Beykoz’dan gitti

Cerablus'a 622. tır Beykoz’dan gitti
02.12.2016 21:06
| | |
3183

Hayrat İnsani Yardım Vakfı, AK Parti ve Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle Suriye Cerablus'a bir tır yardım daha gönderildi

Türkiye’den bölgeye giden 622. Yardım tırı Beykoz’dan sağanak yağan yağmurun altında dualarla uğurlandı.

Hayrat İnsani Yardım Vakfı ve Beykoz Belediyesi’nin öncülüğünde, Fırat Kalkanı Operasyonu ile normal yaşamına dönmeye çalışan Cerablus'a, 200 çuval un, 200 koli gıda, 500 battaniye, 1000 bebek bezi, 100 koli yeni elbise, temizlik malzemesi ve soğan patates gibi temel ihtiyaç ürünlerinden oluşan yaklaşık 22 ton yardım malzemesi gönderildi.

Hayrat İnsani Yardım Vakfı’nın SMS ve banka hesaplarına yapılan bağışlar ve Beykoz Belediyesi'nin büyük destekleriyle doldurulan 622. yardım tırını uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; "Veren el alan elden üstündür." dedi.

Vakıflarının gayesini, imanlı Kuranlı bir nesil yetiştirmek olarak açıklayan Hayrat İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Erdem Doğan, “Bu kapsamda vakfımız Isparta'da dünyanın en büyük matbaasına sahiptir. Bütün dünyaya Kuran-ı Kerim basmayı hedef edinmiştir. 2013 yılında dünya mazlumlarını sesini duyurmak ve yardım edebilmek için Hayrat İnsani Yardım Vakfı’nı kurduk ve bugüne kadar 621 yardım tırını gönderdik” dedi.

 “Bugün Allah nasip kısmet ederse 622. yardım tırımızı mazlumlara mağdurlara göndereceğiz. Afrika ve Suriye olmak üzere 145 su kuyusu açtık. Suriye'de 2 tane sabit 1 tanede mobil ekmek fırınımız mevcuttur. On binlerce insan buradan ihtiyaçlarını karşılamaktadır.” diye konuşan Erdem Doğan, “Başta Belediye Başkanımız Yücel Bey ve AK Parti Beykoz Gençlik Kollarımız olmak üzere bu davaya gönül vermiş tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz. Allah razı olsun." dedi.

Konuşmaların ardından dualar ve tekbirlerle 622. yardım tırı yağan sağanak yağmurun bereketiyle Cerablus'a uğurlandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Suriye, Cerablus, Yardım, Hayrat İnsani Yardım Vakfı, Erdem Doğan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"