Yaşam

Cengiz Gökçe gözyaşlarıyla uğurlandı

Cengiz Gökçe gözyaşlarıyla uğurlandı
2014.07.27 00:00
| | |
8042

Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe uzun süren bir veda maratonunun ardından yeni atandığı vali yardımcılığı görevini almak üzere Samsun’a gitti.

Cengiz Gökçe Beykoz Hükümet binasından gözyaşlarıyla uğurlandı.

Gökçe makamındaki son sohbetini; Emniyet Müdürü Kaan Bal, Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Zafer Saz ve daire müdürleriyle yaptı.

Kısa süren bir sohbetin ardından, daire müdürleri, muhtarlar ve görevlilerle tek tek vedalaşan Gökçe, gözyaşlarına hakim olamazken, alkışlarla aracına binen Gökçe’ye yönelik bir emniyet görevlisinin “ilk defa bir bürokratın görevinden ayrılırken ağladığını gördüm” sözleri, Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe’yi, Beykozluya anlatması açısından dikkat çekici bulundu.

Gökçe ve Odabaşı dostluğu

Makamından ayrılan Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe sosyal alanda birlikte çalıştığı ÖSEV Başkanı ve SABES Tıp Merkezi’nin sahibi Dr. Özer Odabaşı ile de vedalaşmak üzere Odabaşı’nın Kavacık’ta ki işyerine gitti.

Kendisini işyerinin kapısında karşılayan Dr. Özer Odabaşı ile  bir süre sohbet eden Gökçe, burada da siyasi mesajlar verdi.

Kaymakam Gökçe’yle Beykoz’un gelişimi hakkında fikir alış verişinde bulunan Dr. Odabaşı da, Beykoz için kalıcı çözümler olması gerektiğinin altını çizerek, “günü birlik çözümler çözüm olmuyor. Eğitimde, sağlıklı yaşamda Beykoz için çalışmalarımız devam ediyor ve devam edecektir”dedi.

Beykoz hizmete açık bir yer

Beykoz’un hizmete açık bir ilçe olduğunu kaydeden Gökçe ise, kurulu düzeni muhafaza etmenin her zaman kolay olduğunu, fakat yeni düzene ayak uydurmanın zor olduğunu söyledi.

Beykoz’da öncelikli olarak bir imar planı yapılması gerektiğine dikkat çeken Kaymakam Gökçe,“Beykoz’da üç tane üniversite olmalı. Beykoz’da değişimin olabilmesi için insanlara mutlaka bu değişimden pay verilmeli. Böylelikle bu hizmet daha iyi yürütülebilir ve bu değişimi insanlarda kabul eder. Kişisel menfaat değil toplumsal menfaat ön planda olmalı.”

Kaymakam Gökçe’nin Beykoz’da idareci olarak görev yapmasını ve emekli olduktan sonra da yaşamını Beykoz’da idame ettirmesini, Beykoz ve Beykozlular için büyük bir şans olarak değerlendiren Dr. Odabaşı, Kaymakam Gökçe’ye fikirlerinden her zaman yararlanmak istediğini söyledi.

Sohbetin ardından, bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olduğunu söyleyen Özer Odabaşı Cengiz Gökçe’ye fincan hediye etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Cengiz Gökçe, Samsun, Kaymakam, Özer Odabaşı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"