Çengelköyspor'a Beykozlu Antrenör

  • 1
  • 9067

Mehmet Yorulmazlar, Leventspor'daki başarısının ardından Çengelköyspor ile anlaştı.

Geçtiğimiz yıl Bölgesel Amatör Lig (BAL)'da 9. Grup’ta mücadele eden Leventspor’la anlaşan ve orta sıralara oynayan bir takımı şampiyonluğa oynatan Mehmet Yorulmazlar, bu yıl Çengelköyspor ile anlaştı. BAL 11. Grup'ta şampiyon olarak 3. Lig'e çıkan Tekirdağspor'un hemen arkasından 2. sırada ligi tamamlayan yeşil-beyazlılar, Mehmet Yorulmazlar ile bu yıl 3. Lig'e çıkmaya çalışacak. Çengelköyspor'u Anonim Şirketi'ne dönüştüren ve 3 yıldır maddi manevi olarak büyük emek harcayan Başkan İsmet Özay, imza töreninde Mehmet Yorulmazlar'a güveninin tam olduğunu söyledi. Öte yandan Dost Beykoz'a özel olarak bir açıklama yapan Mehmet Yorulmazlar da özellikle zamanlamaya dikkat çekerek, "Leventspor'da hazır bir kadroyu yönetmiştim. Çengelköyspor'da ise iç ve dış transferleri yönetecek, kendi istediğim kadroyu oluşturabileceğim. Başkan İsmet Özay'ın hedefleri 3. Ligi'nde ötesinde... Buraya hayalleri gerçekleştirmek için geldim" şeklinde konuştu.

Aynı zamanda Dost Beykoz'un da yazarı olan Mehmet Yorulmazlar, Leventspor'un ardından Çengelköyspor'un başına geçti. Marmara Üniversitesi'nde Doçentlik öğrenimini de sürdüren akademisyen Teknik Direktör, Çengelköyspor A.Ş. Başkanı İsmet Özay ile el sıkıştı. Geçtiğimiz yıl da yeşil-beyazlı kulüple anlaşmak istediklerini ancak küçük pürüzler nedeniyle anlaşamadıklarını anlatan Mehmet Yorulmazlar, Dost Beykoz'a özel olarak şunları söyledi:

Mehmet Yorulmazlar: “Hedefimiz, güçlü bir kadro oluşturmak ve 3. Lig’e çıkmak”

"Geçtiğimiz yıl Leventspor ile ligi 3. sırada bitirdik. Play-Out maçlarında Osmaniye İstiklal’i 2-1 yenerek de takımımızı BAL Ligi'nde tuttuk. Bu yıl ise Üsküdar'ın en büyük mahallelerinden Çengelköy'ün spor kulübüyle anlaştık. Sayın Başkan İsmet Özay ile birbirimize yabancı değiliz. Geçtiğimiz yıl da anlaşacaktık ancak küçük pürüzleri aşamadık. Bu yıl yaptığımız anlaşmayla da uzun bir yolculuğun ilk durağındayız. Başkanımız kısa değil uzun vadede planlar yapan bir kişi... Çengelköyspor'u Anonim Şirketi haline getirdi ve maddi manevi olarak 3 yıldır kulübün arkasında durdu. Sayın Başkanla birlikte yapacağımız ilk iş, Çengelköyspor'u 3. Lig'e çıkartacak güçlü bir kadro kurmak olacak.

Çengelköyspor, profesyonel ligi yaşamış bir kulüp... Biz de Boğaz çocuğu olarak orayı tanıyan, semti bilen bir kişiyiz. İnşallah iyi bir kadroyla bu yıl takımı BAL Ligi'nden 3. Lig'e çıkaracak, sonra da hedeflerimizi büyüteceğiz. Başkanımız İsmet Özay, daha yüksekleri hedefleyen ve bunun için planlı, programlı çalışmayı seven bir isim... Biz Çengelköyspor'da daha üst liglere yükselmeyi planlıyoruz. Ancak elbette ki ilk işimiz bu yıl BAL Ligi'ni lider olarak tamamlayıp şampiyon olmak ve 3. Lig'e yükselmek."

Öte yandan Dost Beykoz'un araştırmaları sonrası Çengelköyspor'un geçtiğimiz yıl şampiyonluğun ucundan döndüğü ortaya çıktı. Şampiyon olan Tekirdağspor'un ardından BAL 11. Grup'u 2. sırada bitiren yeşil-beyazlılar, oynadığı 24 maçta 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı ve 46 puan topladı. Çengelköyspor A.Ş. attığı 39 gole karşın kalesinde 27 gol gördü. Geçtiğimiz yıl şampiyon olan Tekirdağspor'u kendi evinde 2-0'lık skorla geçen yeşil-beyazlılar, deplasmanda ise rakibine 3-0'lık skorla mağlup oldu.

Spor Servisi

Beykoz'un milli sporcusu Saraydaydı
Önceki Beykoz'un milli sporcusu Saraydaydı
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (1 Yorum)

Abdullah Kul (10 yıl önce)

Allah yolunuda bahtınıda açık etsin Başarılarının devamını dilerim dürüst mert ve iyi insan Mehmet kardeşim.

Yorum Yaz