Cem Yılmaz dizisi Erşan Kuneri'de Beykoz detayı

  • 24.05.2022 20:43
  • Güncelleme: 24.05.2022 21:03
  • Okunma: 4417 kez
  • Yorum: 0
Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği ve Netflix'te yayınlanmaya başlayan Erşan Kuneri dizisindeki Beykoz detayı izleyicileri güldürdü.
Cem Yılmaz dizisi Erşan Kuneri'de Beykoz detayı

Dijital dizi-film platformu Netflix'te son günlerde Türkiye'de en çok izlenen dizi listesinde başı çeken Erşan Kuneri'deki 'Beykoz' detayı dikkati çekti.

Dizinin ilk sezonunun ilk bölümünün sonunda yer alan diyalogta Kuru Murat'ı canlandıran Cem Yılmaz'ın babası rolüne can veren Zafer Algöz, 'adımı söyle' diyerek Kuru Murat'tan adını söylemesini ister.

"Kozbey" şeklinde yanıtlayan Kuru Murat'tan cevabını tekrarlamasını ister ve sürekli olarak "kozbey" kelimesinin tekrarlanması sonucu Beykoz cevabı ortaya çıkar.

Erşan Kuneri dizisinin 1. sezonunun 1. bölümündeki bu anlar izleyiciyi güldürdü.

Fakat bu sahnenin politik bir mesaj olarak dizinin ilk bölümünde yer aldığı ifade ediliyor. İnternette yer alan yorumlarda, "Yine 12 Eylül sonrası adeta gizli bir el tarafından yüceltilen Türk-İslam sentezi soslu anlamsız yükselişe öyle böyle giydirilmemiş doğrusu… Senin o Koz Bey sandığın, Beykoz aslanım. Anlayana Kilyos, Terkos saz; anlamayana Tekfur’un topuzu az." ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz