Çelikbilek'ten İmam Hatiplilere...

  • Güncelleme: 18.05.2015 20:11
  • Okunma: 4369 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Boğaziçi İmam Hatip Lisesi’nde düzenlediği gençlik buluşmalarında Başkan Çelikbilek öğrencilerle bir araya geldi.
Çelikbilek'ten İmam Hatiplilere...

Başkan Yücel Çelikbilek gençlere samimi öğütler verdi. İmam hatiplilerden her zaman örnek kişiler olmalarını istedi.  

Boğaziçi İmam Hatip Lisesi’nin konferans salonunda düzenlenen buluşmaya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, belediye meclis üyeleri, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman ve okul müdürü Osman Altan katıldı.

Başkan Çelikbilek: “İmam Hatipli Örnek Kişidir”

Konuşmasında imam hatip gençliğinin taşıdığı misyona değinen Başkan Yücel Çelikbilek: “Sizler aldığınız dini ve milli değerlere haiz eğitimden dolayı toplumda her zaman örnek kişiler olmalısınız. İmam Hatiplilerden vatan haini, zulüm yapan, kul hakkı yiyen kişiler çıkmaz. Sizler garibanın ve mazlumun yanında olan gençlersiniz, bu idrake sahipsiniz. Bu gece ihya edilecek olan Miraç Kandilinizi en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu mübarek gecede dualarınızda Bosnalı, Suriyeli, Filistinli, Iraklı kardeşlerimizi de unutmayalım. Sizler her yaptıklarınızla her zaman gözbebeği olacaksınız, bende her vesileyle yanınızda olacağım” dedi.

Okula 2 Bin Kitap Hediye

Başkan Yücel Çelikbilek İmam Hatipli gençlerle buluşmasında eğitim ve bilimin öneminden iyi insan olmaya, kültürel ve milli değerlere sahip çıkmaktan kitap okumanın faydalarına katkılarına kadar pek çok konuya değindi ve gençlik alanında belediyenin verdiği hizmetleri anlattı. Başkan Çelikbilek okulun kütüphanesine 2 bin kitap hediye edeceğini de söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise geçmişte imam hatipli öğrenci sayısının çok düşük olduğunu günümüzde ise öğrencilere yer bulamakta güçlük çektiklerini belirterek Beykoz Belediyesi’nin okullara yaptığı 650 bilgisayar ve 400 projeksiyon cihazı için teşekkür etti.

Recep Yaman “Günümüzde İmam Hatiplilerin Sorunları Tamamen Çözüldü’’

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman da geçmişte yaşanan sorunların günümüzde tamamen çözüldüğünü vurgulayarak Gençlik Meclisi’nin çalışmalarına destek veren Başkan Çelikbilek’e teşekkür etti.

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz