Siyaset

Çelikbilek’ten Görele Fakültesi’ne Destek…

Çelikbilek’ten Görele Fakültesi’ne Destek…
2014.08.31 00:00
| | |
8668

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kendisini ziyaret eden Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu’na Görele de yapımı devam eden Güzel Sanatlar Fakültesi için destek sözü verdi…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kendisini ziyaret eden Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu’na Görele de yapımı devam eden Güzel Sanatlar Fakültesi için destek sözü verdi…

Beykoz da yaşayan en kalabalık gruplardan biri olan Giresun İli Görele İlçesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, beraberinde bir heyetle birlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e bir ziyarette bulundu.

Yücel Çelikbilek ile Büyükşehir de görev yaptığı dönemde de birçok kez görüştüklerini  ifade eden Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, o dönemde Görele Belediyesine yapmış olduğu katkılardan dolayı Çelikbilek’e müteşekkir olduklarını sözlerine ekledi.

Yücel Çelikbilek’in 2014 yılında aday olacak mısınız sorusuna, teşkilatın şu an için kendisinin devam etmesi yönünde karar aldığını, fakat kendisinden daha bir adayın olması durumunda memnuniyetle görevi devredebileceğini belirten Melikoğlu, niyetlerinin makam sahibi olmak değil, Görele’ye ve ülkeye hizmet olduğunu ifade etti. Görele’de yapımı süren Fakülte ile ilgili olarak da son noktaya gelindiğini, fakültenin şu an 400’ün üzerinde öğrencisi bulunduğunu söyleyen Melikoğlu, yeni fakültenin sınıf ve idari binaların donatılması noktasında da Başkan Çelikbilek’ten destek istedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şu anda Beykoz da yaşanan sıkıntılar ile ilgili bilgiler verdi. Eğitim söz konusu olduğunda her zaman destek olduklarını belirten Çelikbilek, Beykoz Belediyesi’nin İstanbul da ki diğer belediyelere göre imkanları sınırlı dahi olsa Görele Güzel Sanatlar Fakültesi için ellerinden gelen desteği vereceklerini açıkladı. Misafirlere kısa süre önce Umre ziyaretinden getirilen hurma ikram eden Çelikbilek, Görele Belediye Başkanı Melikoğlu ile AK Parti’nin yerel politikaları ile ilgilide değerlendirmelerde bulundu.

Sıcak bir sohbet ortamında devam eden ziyaret esnasında heyette bulunan Görele Dernekleri Federasyonu Başkanı  Birol Kardaş’ta  Başkan Çelikbilek’e Görele’den getirmiş olduğu fındığı hediye etti.

Yücel Çelikbilek’e daha evvel Görele’ye gidip gitmediğini soran Kardaş, Başkan’ın gelmedim yanıtı üzerine Haziran ayında yapılacak olan Uluslararası Kemençe ve Horan Festivali’nde kendisini misafir etmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Başkan Çelikbilek’in programının uyması dahilinde olumlu yanıt verdiği teklif üzerine, Görele Belediye Başkanı Melikoğlu’da yazın Beykoz’da yaşayan birçok Görelelinin memlekette olduğu bir dönemde Çelikbilek’i ağırlamanın Beykoz da yaşayan Göreleliler için de memnuniyet verici olacağını ifade etti.

Melikoğlu ve Kardaş’ın yanı sıra Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu Kırıklı Beldesi Derneği  Başkanı Hüseyin Kuruderi ve Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç’in de hazır bulunduğu ziyaret karşılıklı iyi niyet temennileri ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Görele, Yücel Çelikbilek, Beykoz, Ertuğrul Melikoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"