Çelikbilek’ten Dost Beykoz’a ziyaret

  • Güncelleme: 29.10.2013 00:11
  • Okunma: 7510 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da ilk kez bir yerel basın kuruluşunu ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilk durağı Dost Beykoz oldu. Çelikbilek’e Yardımcıları Muhammet Hanefi Dilmaç ve Nevin Çalışkan’ın yanı sıra Basın Danışmanı Abdurrahman Fidancı eşl
Çelikbilek’ten Dost Beykoz’a ziyaret

Başkan Çelikbilek ve heyetini Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Yazıişleri Müdürü Sinan Kavrak, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öztürk ve Yayın Koordinatörü Erdal Öztürk’ün ağırladı.

Yaklaşık iki saat süren ziyarette oldukça sert tartışmaların yaşandığı bütçe görüşmelerinden, 2-B sorununa birçok konu tartışılırken Çelikbilek yerel medyaya da önemli mesajlar verdi.

Zor şartlarda yayıncılık yapmaya çalışan yerel medyanın eleştiri ve haber özgürlüğünün olduğunu ve asla kısıtlanmamasından yana olduğunu ifade ederken, “ancak gazeteci arkadaşlarımızın her türlü eleştiriyi yapmak nasıl ki en doğal hakkı ise, bu eleştirileri sıralarken üslubuna ve habercilik etiğine uygun davranmaları da bizlerin en önemli hakkıdır.” dedi.

“Muhalefetin yöntemi doğru değil”

Bütçe görüşmelerinde taslak metin üzerinden görüş bildiren CHP Grubu’na yönelik olarak ta konuşan Çelikbilek, “üslubumu nezaket sınırları çerçevesinde korumaya çalışıyorum ama arkadaşlar ne hikmetse sürekli bizleri iğnelemekten geri durmuyor. Bütçe raporunun son hali CHP Grubuna verildi ama bu arkadaşlarımız bu raporlar kendilerine verilmeden önce taslak metin üzerinden hazırlıklarını yapmışlar ve muhalefet edecekleri konuları belirlemişlerdi. Yani bütçe raporu hazır olmadan önce o rapora yönelik eleştirilerini hazırlamışlardı. Amaç ne? Tabi ki bizi itibarsızlaştırmak ve başarısız göstermek. Hâlbuki muhalefet yöntemi bu olmamalı.” cümleleriyle tartışmalara açıklık getirdi.

Türbanlı erkek bebek yargıya gidiyor

Türbanlı bebek polemiği ile ilgili olarak ta, haberi yayınlayan gazetelere dava açacağını söyleyen Başkan Çelikbilek, bebek haberiyle ilgili sosyal medya üzerinden de kendisini çok üzen ithamlarla karşılaştığını kaydederek şöyle konuştu: “o yavrumuz annesi tarafından güneşten korunmak için başı örtülen bir erkek çocuğuydu. Ama kız çocuğu da olabilirdi. Bundan daha doğal ne olabilir. Çocuk bu yahu. Annesi-babası var ve nasıl takdir ederlerse yavrularını o şekilde giydirirler. Buna bizim müdahale etmeye hakkımız var mı? Bizim buna müdahale etmek gibi bir hakkımız olmadığı gibi, bizlerle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlarımıza da çocuğunun başını aç öyle fotoğraf çektirelim diyemeyiz”

Başkan Çelikbilek konunun TBMM gündemine taşınmasını da densizlik olarak nitelendirdi.

“1 Kasım Cuma günü aday adaylığı başvurumu yapacağım”

Aday adaylığı süreci ile ilgili yorumlara da açıklık getiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “AK Parti disiplini ve hiyerarşisi neyi gerektiriyorsa bizler onu yapmakla mükellefiz. Ben de inşallah 1 Kasım Cuma günü aday adaylığı başvurumu yapacağım ve ondan sonra da partimizin yetkili kurullarının alacağı kararı bekleyeceğim. Bu iş bir nasip işidir. İnşallah rabbim Beykoz’da AK Parti adayına hizmet yarışına devam fırsatı verir. 2014 Beykoz için çok önemli, adeta bir milat. 2-B, mülkiyet, devasa projelerimiz, Beykoz’a adeta çağ atlatacak çalışmaların meyveleri önümüzdeki dönem toplanacak. Bu çalışmaların sekteye uğramaması için AK Parti’nin önümüzdeki dönemde de çok güçlü bir şekilde yola devam etmesi lazım. Onun için hep söylediğim bir söz var; ‘kendi adıma devam etmemem gerek ama Beykoz için, bu işlerin sonuçlanması için devam etmek zorundayım”

Dilmaç, “İstifa etmem kendimi inkâr etmek olur!”

Başkan Yardımcısı Yüksel Baki’nin istifa sürecine yönelik gelen sorulara da açıklama getiren Başkan Çelikbilek, “Yüksel Bey aday adayı olmak istediğini, önümüzdeki dönem meclis üyeliği düşünmediğini ifade etti. Ani olması ve istifa etmek için çok aceleci davranmasının dışında bizim açımızdan bir sıkıntı yoktu. En demokratik hakkıdır ve kendi tercihidir. Buna saygı duymak lazım” dedi.

Dost Beykoz Yazıişleri Müdürü Sinan Kavrak heyette bulunan Çavuşbaşı Belediyesi eski Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’a “Sayın Başkan gerek kamuoyunda ve gerekse AK Parti’de sizin de aday adaylığınız yönünde bir beklenti var mı, bu konudaki tavrınız nedir?” sorusunu sordu. Hanefi Dilmaç 2004-2009 döneminde Çavuşbaşı Belediye Başkanı olduğunu belirtirken, “Çavuşbaşı Belde Belediyesi’nin kapanmasından sonra Sayın Belediye Başkanımızla 2009’da bir yola çıktık. Allah izin verdiği sürece bu yolun sonuna kadar beraberiz. Aksi bir durum, benim istifa edip aday adayı olmam gibi bir şey söz konusu olamaz. Bu benim kendimi inkâr etmem olur ki asla böyle bir yanlışa düşmem” dedi. Dilmaç Beykoz’un tarihinin en önemli seçim dönemine hazırlandığını sözlerine eklerken “4,5 yıldır başkanımızın önderliğinde çok önemli çalışmalar oldu. Bu çalışmaların sonuçlanması ve Beykoz halkına hak ettikleri bir Beykoz inşa edebilmemiz için önümüzdeki seçimler Beykoz tarihinin en önemli yerel seçimidir” dedi.

Yaklaşık iki saat süren ziyaretin ardından kısa bir açıklama yapan Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e ve ekibine teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Yücel Çelikbilek, Ziyaret, Dostbeykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz