Çelikbilek'ten Beykoz teşkilatına iftar

  • Güncelleme: 20.06.2017 17:40
  • Okunma: 7825 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Teşkilatını iftar sofrasında ağırladı.
Çelikbilek'ten Beykoz teşkilatına iftar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen iftar yemeğine 1200 dolayında partilinin yanı sıra, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Çay, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, eski İlçe Başkanı Salim Kararmaz ve Dr. Ahmet Hulusi Batu, Çavuşbaşı Kurucu Belde Belediye Başkanı Osman Şimşek, eski ve yeni ana kademe, gençlik kolları ve kadın kolları temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan teşkilat iftarı ellerin semaya kaldırılıp dua edilmesiyle son buldu.

"Sizlerle buluşmaktan memnuniyet duyuyorum"

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, "2002'den bu yana AK Partiyi Beykoz'da zirveye taşıyan, onun yüzünü ak eden başkalarının hayal edemeyeceği yerlere getiren siz kardeşlerimle bir araya gelmekten memnuniyet duyuyorum" ifadelerini kullandı.

"Makbul olan birbirimize yaptığımız dualardır"

Çelikbilek, "Bu dava kutludur, zordur, üstün bir davadır. Bütün milletin mensup olması gereken bir davadır. Rabbim istikametimizi bozmasın, muhabbetimizi bozmasın. Bizim en büyük bağ muhabbet bağıdır, kardeşlik bağıdır. Bu akşam ramazanın bir iftarını daha açtık. Artık sonuna gelmeye başladık. 3'te 2'si bitti. Rabbim onun bereketin ve inşallah cehennemden kurtulanlardan eylesin. Duanın makbul olanı birbirimize yaptığımız dualardır. Bu kulum kendinden başkası için bana el açmış dua ediyor der ve hem ona rahmet ederken size de rahmet eder" şeklinde konuştu.

"Bu topraklarda oturmanın bedeli olur"

Türkiye topraklarının çok değerli olduğunu ve Beykoz'da Yuşa Hazretlerinin türbesinin bulunduğunu ifadelerine ekleyen Başkan Çelikbilek, "İstanbul'un fethinin Beykoz'da başladığını bildiğinizde kıymetini bilirsiniz. Bu topraklarda oturmanın bedeli olur, buraları yönetmek zordur. Burada bizim inancımızın devamlı iktidar olabilmesi için gayret sarf etmemiz gerekir" dedi.

"Bu çok büyük bir berekettir"

İftar programında teşkilat mensuplarına seslenen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şunları söyledi:

"Bu ben veya benzer programlarda sizlerle birlikte olarak aramızdaki hasreti sona erdireceğiz. Ramazan ayı geldi şurada son 5 günü içindeyiz. Artık Ramazan Beykoz'da bir başka kullanıyor. Bugün patenti Beykoz Belediyesi'ne ait olan sokak iftarları ilk kez bizde başladı ve akabinde dört bir tarafa yayıldı. İlk gece sadece belediyenin önünde otururken 3 bin 500 kişilik iftar yapıldı. İstanbul'da aynı anda iftar açacak 100 bin kişi vardı. Bu çok büyük bir berekettir"

"...çünkü AK Parti bir gönül hareketidir"

"Bazı kardeşlerimiz diyor ki, yaz dönemi bitiyor. İki sene sonra ne olacak? Bende onlara şunu söylüyorum. AK Parti ile başlayan bir takım gelenekler emin olun mevsim değişse de o mevsim şartları ve koşullarına göre başka anlamlar bulacaktır. Çünkü AK Parti gönül hareketidir" cümlelerini kullandı.

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, bu topraklardaki tek sigortalarının birlik, beraberlik olduğunu ve başka hiçbir sigortalarının olmadığını söyledi.

Program sonrası Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindekiler katılımcılara gül dağıttı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz