Çelikbilek'ten bayram mesajı

  • 0
  • 5860
Çelikbilek'ten bayram mesajı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında Beykozluların bayramını kutlayan Başkan Çelikbilek, “Manevi güzellikleriyle tüm insanlığı kuşatan mübarek Ramazan Ayı’nı uğurlarken, Bayrama kavuşmuş olmanın mutluluğunu, Gazze’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle yaşayamadığımızı da ifade etmeliyim” dedi.

Başkan Çelikbilek mesajında şunları belirtti: “Bir taraftan sevgi, paylaşma ve kardeşlik duygularını hep birlikte idrak ettiğimiz, manevi güzellikleriyle tüm insanlığı kuşatan mübarek Ramazan Ayı’nı uğurlanmanın buruk hüznünü yaşarken, diğer tarafta başta Gazze olmak üzere İslam Coğrafyasında yaşanan acılar da bizleri derinden üzmektedir. Ülke olarak Ramazan ayı boyunca bu yaşananlara karşı sessiz kalmadık. Her iftarımızda ve her duamızda Müslüman Kardeşlerimizi unutmadık. Beykoz Çayırı’nda binlerce vatandaşımızın katılımıyla düzenlediğimiz Teravih Namazı ve ‘Dua’ programında bir kez daha başta Gazze olmak üzere tüm İslam Coğrafyası’nda yaşanan sıkıntıların sona ermesi için Rabbimiz’e dua ettik.”

Ramazan ayı boyunca 100 bin kişiyle ‘Sokak İftarları’nda bir araya geldiklerini vurgulayan Başkan Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti. “Biz Ramazan ayı boyunca sadece fakir, ihtiyaç sahibi insanlarımız için sofra kurmadık. Bizim en önemli amacımız, unutulan komşuluk ilişkilerini, kardeşlik hukukunu tekrar hatırlatmak, canlandırmak, 7’den 70’e her kesimden insanımızı, fakirimizi, zenginimizi aynı sofra başında bir araya getirmektir. Hamdolsun ki, yıllar önce bizim başlatmış olduğumuz bu çalışma tüm İstanbul’da uygulandı. Her akşam farklı mahallelerimizde kurmuş olduğumuz sokak iftarlarının yanı sıra, ‘Gönül Sofraları’mızda da yine başta şehit, gazi aileleri, engelli kardeşlerimizle,  ihtiyaç sahibi insanlarımızla bir araya geldik. Bu vesileyle sofralarımızı güzelleştiren değerli Beykoz halkına teşekkür ederim.

Ramazan boyunca sergilediğimiz dayanışma, kardeşlik ve birlikteliğin daim olması temennisiyle tüm Beykozluların ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Bayburt ve Gümüşhane el ele
Önceki Bayburt ve Gümüşhane el ele
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz