Çelikbilek'ten 196 aileye tapu müjdesi

  • 0
  • 10268
Çelikbilek'ten 196 aileye tapu müjdesi
Çelikbilek'ten 196 aileye tapu müjdesi
Çelikbilek'ten 196 aileye tapu müjdesi
Çelikbilek'ten 196 aileye tapu müjdesi

Beykoz Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden devr aldığı parsellerin kullanıcılarına satışı başlıyor.

Çubuklu, Çiğdem, Ortaçeşme, Tokatköy, Çamlıbahçe’de tapularına kavuşacak ilçe sakinleri için bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

Bilgilendirme toplantılarının ilki Çubuklu Mahallesi’ndeki parsellerin satışıyla ilgili düzenlendi.
Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Emlak İstimlâk Müdür Ali Rıza Tekin ve Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç konuyla ilgili bilgi verdi.
 
Peşinde %10 İndirim yapılacak
İlçe sakinlerini yıllardır bekledikleri tapularına kavuşturacak çalışma kapsamında arsaların peşin olarak alan ilçe sakinleri için %10 indirim uygulanacak.
 
Beykoz Belediyesi tapularını taksitle almak isteyen ilçe sakinlerine vadeli satış kolaylığı da sağlayacak. Vadeli satışlarda %25’i peşin olmak üzere 36 aya kadar taksitli satış olanağı sunulacak. Ancak ilgili yasa gereği taksitli satışlarda yıllık %9 vade farklı uygulanacak.
%18 KDV muafiyeti İmkânı
26 Eylül 2013 itibariyle yapılacak satışlarda arsaların belediyeye devrinden iki yıllık yasal süre geçtiği için vatandaşlar %18’lik KDV muafiyetinden de yararlanmış olacak. Böylece vatandaşlara tapularını almada kolaylık sağlanacak.
 
Başkan Çelikbilek: “Söz verdiğimiz gibi tapuların satışı gerçekleşiyor”
Bilgilendirme toplantısında mahalle sakinlerinin sorularını yanıtlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İlçe sakinlerimizin tapularına kavuşması ve imar sorununun çözümü için azami gayret gösteriyoruz. Halkımızın imkânlarını iyileştirmek için gayret ve azimle çalışıyoruz. İBB ve ilgili kurumlar nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde 196 adet parselin kullanıcılarına satışını yapacağız ve söz verdiğimiz gibi ilçe sakinlerimizi tapularına kavuşturacağız. Bizim vatandaşlarımızın karşısında olma gibi bir durumuz söz konusu olamaz. Her zaman Beykozluların yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanları el birliğiyle engelleyeceğiz. Yalan yanlış bilgilerle kimsenin sizleri dolduruşa getirmesine müsaade etmeyiniz. Sizinle doğru bilgileri paylaşacak olan yine bizleriz. Bu parsellerin dışında kalan vatandaşlarımızın da tapularına kavuşması için girişimlerimiz devam ediyor. Çalışmaların meyvesini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
 
Parsellerin satışıyla ilgili toplantılar hafta boyunca devam edecek.
 
Haber Merkezi
27 bin metrekare alan imara açılıyor
Önceki 27 bin metrekare alan imara açılıyor
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz