Erdal ÖZTÜRK
  • 21/11/2022 Son günceleme: 21/11/2022 17:23
  • 5.527

Kadro oluşturmak çok zor bir iştir. İyi insanlardan, iyi kadro yapacaksın, yetiyor mu? Yetmiyor... Uyum da çok önemli. Herkes işini yapacak.

Yapılan işin değerlendirmesini raporlara dönüştüreceksin. Halk ile ilişkileri kurabilmek ve halkın nabzını tutabilme yetisi...

Rahmet Yücel Çelikbilek başkanımız 15 yıl belediye başkanlığı yaptı. 15 yıl içinde birçok başkan yardımcıları, Meclis üyeleri ve belediye birim müdürleriyle çalıştı. Bunun yanında, benim de içinde olduğum son dönem danışmanları vardı. Ali Zengin, Erdal Öztürk, Erdoğan Coşkun Çap, İbrahim Hocaoğlu, İsa Sucuoğlu, Muhammet Küçükkonuklar, Nevzat Oral, Nazım Keskin, Nevin Çalışkan, Sadık Ali Uslu, Salih Birinci, Yahya İpek ve Zeki Durmuş. Son dönem 5 yıl içinde biz ismi olanlar, birlikte çalıştık. Danışmanlar olarak çoğu kez sabahları Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Hanefi Dilmaç ile toplantı yapardık. Çalışmalarımızı anlatır, yeni görevlendirmeler alırdık. Neler yaptık, nelerle karşılaştık. Yazalım bakalım nelerimiz vardı, nelerimiz yoktu.

Ali Zengin, Beykoz'un ilk belediye başkanı, Beykoz'un Ali abisi. Her gün muntazam belediyeye gelirdi. Mesai boyunca gününü belediyede, odasında ve sahada geçirirdi. Her şeyi yerinde gözüyle görmeden bitti demezdi. Belediye kapıları sonuna kadar halka açıktı. Halk açık olan kapıların en çok uğrak yeri Ali başkanın odasıydı. Derdi sıkıntısı olan Ali başkana çıkardı. Her şeyin cevabını oluruyla olmazıyla vatandaş alırdı. Belediye Başkanına çıkmış gibi hissederdi vatandaş kendisini. Çayını içer, mutlu bir şekilde ayrılırdı. Hiçbir derdi olmayıp da sadece çay içmek için gelenler, Ali abinin muhabbetinden feyz alırlardı. Beykoz ilçesinin alt yapı yer altı haritasını sanırım en iyi bilenlerdendi. Sonuç eve gönderildi.

Erdal Öztürk, yaklaşık 4.5 yıl belediyenin yayın organında köşe yazarlığı yaptım. Bir başka benzeri örneği geçmiş dönemlerde olmadı. Belediyenin projelerini acıları tatlıları velhasıl kelam tüm Beykoz'u farklı gözlerle yazdım. Belediyede işi olan önce bir yakınını arar. Beykoz'da böyledir. Bana gelenlerin yüzde 60'ı CHP'liydi. Herkesin sorunlarına eğildik. Biz Beykoz halkının önünde eğildik. Sonuç eve gönderildim. Ama ben hiçbir zaman eve dönmedim. Bir yerlerden çıkıp geleceğim.

Erdoğan Coşkun Çap, 10 yıl belediye meclis üyeliği yaptı. Genç yaşında önemli görevler üstlendi. Başkan danışmanlığında Beykoz'un İETT kurumuyla ilişkileri yürüttü. Ulaşım konusunda çalışmalar yaptı. Halkın taleplerini ilgili mercilere iletti. Çözüm odaklı çalıştı. Sonuç eve gönderildi. Hiç evde duracağını zannetmiyorum.

İbrahim Hocaoğlu, 10 yıl belediye meclis üyeliği ve Başkan 1. vekilliği yaptı. Başkanın danışmanı olarak 2B ve planlarla ilgili çalışmaları yürüttü. 2B konusunda varılan çözümlerde onun da alınteri vardır. Sonuç eve gönderildi. Şimdi işine gücüne bakıyor.

İsa Sucuoğlu, Kastamonuluların direkt adresiydi. Babacan tavrıyla gönüllere yazıldı. Sonu eve gönderildi.

Muhammet Küçükkonuklar, namı diğer Muhammet hoca. Sevilen sayılan muhterem bir insan. İyi bir hoca, iyi bir eğitimci, iyi bir insan. Beykoz'da tüm cenazelerde başkanın adına taziye ziyaretlerinde bulunurdu. En acılı günlerde Beykozlunun yanındaydı. Sonuç eve gönderildi.

Nevzat Oral, 10 yıl Belediye Meclis üyeliği yaptı. Başkan adına birçok görüşmelerde bulunurdu. Vakıf arazileri, 2b ve planlarla ilgili çalışmalarda bulundu. Hiç boş durmazdı. Sonuç eve gönderildi.

Nazım Keskin, ikinci dönem meclis üyeliğini sürdürüyor. Özellikle Çavuşbaşı sorunlarıyla ve teşkilat ilişkilerinde önemli görevler üstlendi. Eve gönderilemeyenlerden. Faal olarak siyasette çalışmalarını sürdürüyor.

Nevin Çalışkan, bir dönem başkan yardımcılığı yaptı. Sonrasında danışmanlık görevine getirilmişti. Halkla ilişkilerde hep ön saftaydı. Her doğan yeni Beykozlu bebeğin baş ucunda gözünüz aydın ziyaretlerinde bulunurdu. İşini titizlikle yapardı. Sonuç eve gönderildi. Hiç evde duracak bir insan değil. Sosyal yaşamın içinde, STK'ların önünde ortasında nerde görev bulursa orada kaçınmadan görevini alıyor.

Sadık Ali Uslu, ülkücü camianın önde gelen isimlerinden. Bilgi, birikim, tecrübelerini başkan adına her türlü sahada gösterdi. Her seçimde katkısı vardı. Sonuç eve gönderildi. (Burada gülesim geldi) evde uyumak için bile durmaz.

Salih Birinci, Beykoz'un Salih abisidir. Refah partisinden beri teşkilatın içinde çok görevler aldı. Emeği, vardır, sözü vardır, özgül ağırlığı vardır. Danışman olarak Beykoz'un yatalak hastalarını evlerine giderek ziyaret eder, şifa dilerdi. Onlara başkan adına hediyeler verirdi. Mahalle esnafını ziyaret eder, dilek ve temennileri alırdı. Sonuç eve gönderildi.

Yahya İpek, Çavuşbaşı teşkilatı ile sürekli temas halinde olan çalışmalarını bu yönde yürüten birisiydi. Özü sözü bir olan bir insandı. Sonuç eve gönderildi.

Zeki Durmuş, emekli bir din insanı. Başkan adına Beykoz'un tüm hacı adaylarını yolcu eder, umreden ve hacdan dönenlere ziyarette bulunurdu. Her hayırlı işin duasında yer alırdı. Sonuç eve gönderildi.

Bu kadrolara bakıldığında, yelpazenin her kesiminden bir araya gelmiş insanlar. Böyle kadroları oluşturmak yüce gönüllü insanların işidir. Zor tarafı çoktur böyle oluşumların. Çok denenmiştir, başarılı olunamamıştır. Aynı teşkilatın içinde bile bunun zorlukları yaşanırken, Yücel Çelikbilek bunu başarabilen duayen isimlerdendir. Başka hiçbir dönemde örnekleri yoktur. 23 yıldır aktif siyasetin içindeyim. Çok önemli görevlerde bulundum. Allah'ıma şükürler olsun ki, hiçbir şaibeli işe bulaşmadan alnımın akıyla bugünlere geldim. 250 bin Beykozluya sesleniyorum. Varsa bileniniz duyanınız ortaya çıkabilir. O kadar da iddialı konuşuyorum ve yazıyorum. Sadece kendim için değil, yukarıda adı geçen tüm danışman kadroları için de aynı şeyi yazıyorum. Hepsine kefilim. Hiç birisinin hiçbir gayrimeşru işlerini durmadım. Bizler sadece maaşlarımızı hak etmek için çalıştık. Çocuklarımızın kursağına maaşlarımızdan başka hiçbir şey taşımadık. Peki şimdi burada neden bu kadrolar dağıtıldı sözlerinizi duyar gibiyim. Demek ki bazılarına bizim gibi değil, antin kuntin işlerle uğraşanlar gerekliymiş. Kalın sağlıcakla..

Not 1: Aralık ayının 2'sinde Cuma gününün akşamında,  Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi, saat: 19.00'da 9. Beykoz Şiir Akşamı'nda buluşuyoruz. Ozan Derviş'in hazırlayıp sunduğu gecede bende kendi şiirim olan "Issız Bir Gece" ile huzurlarınızda olacağım.

Not 2: Mikail Akyıldız, Yeniden Refah Partisi'nin İlçe Başkanlığına atandı. Bence çok doğru bir isme görev verildi. İçimizden biri olan Mikail Akyıldız arkadaşımıza başarılar diliyorum.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz