Çelikbilek Haber Türk'te konuştu

  • 0
  • 9129
Çelikbilek Haber Türk'te konuştu

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, canlı yayın konuğu olduğu Haber Türk Bloomberg’te Beykoz gündemini değerlendi.

Yaklaşık yarım saat süre ile açıklamalarda bulunan Başkan Çelikbilek, Beykoz’u yakından ilgilendiren birçok konuda değerlendirme yaptı. Kentsel Dönüşüm, 3. Boğaz Köprüsü, işsizlik gibi önemli meselelere parmak basan Başkan Çelikbilek, Van depreminden sonra kentsel dönüşümü gündemlerine aldıklarını kaydetti.

1984 yılında tüzel kişilik kazanıp belediye olan Beykoz’un eski bir ilçe olduğunu, sanayi, asker, orman, su ve balıkçılıkla anılmasını bölgeye ayrı bir önem katmasıyla birlikte sıkıntılı bir bölge konumuna soktuğunu söyledi.

Meclis Başkanlığı’na sunulan 2B Yasası’nın kendilerine bazı olanaklar sağlayacağına da değinen Başkan Çelikbilek, tamamı doğal sit alanı olan Beykoz’da yetki kullanımının diğer ilçelere oranla daha kısıtlı olduğunu vurguladı.

Kentsel dönüşümü vatandaşı yerinden oynatmadan sağlamayı hedeflediklerini, Beykoz’un zamanında bir sanayi şehri olmasıyla gelen vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kaçak yapılaşmaya meyletmiş olmalarının bölgede olumsuzluk yarattığını dile getiren Yücel Çelikbilek, fabrikaların var olduğu dönemde 10 kişinin çalıştığını ve yan sanayisiyle birlikte bu sayının 15 bine tekabül ettiğini belirtti.

Fabrikaların kapanmasının Beykoz’da işsizliği önlenemez seviyelere taşıdığının altını çizen Başkan konuşmasına şöyle devam etti:

Haber Merkezi

Başkan Adem Sefer’den 2B açıklaması
Önceki Başkan Adem Sefer’den 2B açıklaması
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz