Çelikbilek, Erdoğan ve Erbakan Beykoz sokaklarında

  • 0
  • 8809
Çelikbilek, Erdoğan ve Erbakan Beykoz sokaklarında
Çelikbilek, Erdoğan ve Erbakan Beykoz sokaklarında

Dost Beykoz tarihi bir fotoğrafın daha hikâyesini okuyucularıyla paylaşıyor.

Takvimler 1994 yılını gösterdiğinde Recep Tayyip Erdoğan rüzgarını arkasına alan Refah Partisi, Beykoz’da da son İlçe Başkanı Yücel Çelikbilek ile ilçedeki ilk seçimini kazanmıştı.

O dönem 10 Temmuz 1994’te yenilenen seçimle birlikte Beykoz’da Sosyalist Halkçı Parti’den bayrağı devralan Refah Partisi’nin adayı Yücel Çelikbilek, 308 sandıkta oy kullanan 76 bin 531 seçmenin 31 bin 957’sinin oyunu almıştı.

Aldığı yüzde 41,76’lık oy oranıyla en yakın rakibinin 3,5 puan önünde seçimi tamamlayan Refah Partisi’nin adayı Yücel Çelikbilek, halk sandığa gitmeden önce son kozunu dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Refah Partisi Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile Beykoz sokaklarında karanfil dağıtarak oynamıştı.

Türkiye ve Beykoz siyasetine damga vuran bu üç isim Tokatköy Mahallesi’nde kasasına bindikleri küçük bir kamyonet ile tur atmış, bu sırada ise vatandaşlara karanfil hediye etmişti.

O anlarda çekilen fotoğraf karesinde Başkan Adayı Yücel Çelikbilek’in fotoğrafının bulunduğu mini pankartta “Beykoz emin ellerde” sloganının yazıldığı ve Karabulut Kardeşler oto kaporta atölyesinin tabelası görülüyor.

İlçede küçük bir kamyonetin kasasında atılan kısa turun ardından dönemin Refah Partisi Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Prof. Erbakan, yine dönemin İBB Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kendilerini dinlemeye gelen ilçe halkına hitap etti.

Bu karede ise emniyet güçlerinin tedbir aldığı ve TRT logolu mikrofon dikkati çekiyor.

Bu tarihi günden 2 gün sonra sandığa giden Beykoz halkı, tercihini daha sonra 10 yıl daha AK Parti'den Belediye Başkanlığı yapacak olan Yücel Çelikbilek'ten yana kullanıyor.

Çelikbilek, 13 Şubat 2020’de geçirdiği rahatsızlık üzerine Beykoz Devlet Hastanesine kaldırılmış, tedavisine Koç Üniversitesi Hastanesinde devam edilirken 19 Mart 2020’de hayatını kaybetmişti.

Haber Merkezi

Futsal Genç Kızlar Beykoz Şampiyonu gözünü zirveye dikti
Önceki Futsal Genç Kızlar Beykoz Şampiyonu gözünü zirveye dikti
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum