Çelikbilek Çavuşbaşı'na imar bilgilendirmesi yaptı...

  • 07.04.2017 12:43
  • Güncelleme: 07.04.2017 12:45
  • Okunma: 7343 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi, imar planlarıyla ilgili Çavuşbaşı'nda bilgilendirme toplantısı yaptı.
Çelikbilek Çavuşbaşı'na imar bilgilendirmesi yaptı...

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "İmarı olmayan, kullanılmayan bir yerin elde durmasının bir değeri yoktur. Arsanın en büyük arka gücü imardır" dedi.


Çavuşbaşı Kasrı’nda gerçekleşen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye yetkilileri, Çavuşbaşı sakinleri katıldı.

Arsa imarları ile ilgili yapılan toplantıda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Burada sizlerle birlikte bulunduğumuz durumları bir gözden geçirmek, bunları nasıl daha ileriye taşıyabiliriz. Sadece biz değil herkes katılsın bu işin içine işimizin çözülmesi için toplandık. Sadece belediye başkanın, arkadaşlarının uğraşı ile çözülecek gibi bana gelmiyor. Bu işi imar ile taçlandırmak isteriz. İmarı olmayan, kullanılmayan bir yerin elde durmasının bir değeri yoktur. Arsanın en büyük arka gücü imardır. Onu sağlayamazsanız istediğiniz kadar büyüklükte arsalarınız olsun o arsanın hiçbir kıymeti yoktur" ifadelerini kullandı.

Başkan Çelikbilek, "Hem Beykoz’un tamamını hem de bu mahallelerin bizim yıllardır hasretle tapu bekleyen, tapusunu aldıktan sonra bunun bir işe yaramadığını gören insanların hüsranını bizim gidermemiz gerekiyor. Eğer bunu yapamazsak hem benim için bir sıkıntı olur. Bir iş yapma bitirme anlamında sıkıntı olur. Biz bunu altyapısını uğraştık, sizlerin önüne kadar getirdik. Burada artık bu arsaların imarla taçlandırılması lazım ki vatandaş aldığı bir işin değerinin olduğunu anlasın ve kabul etsin.

Bugüne kadar biz Milli Emlak’tan 7 bin 132 parsel devralmışız. Bunların hak sahipleri var. 6 bin 180 sekiz hak sahibi olmuş onların da hepsinin satışı yapılmış, verilmiş. Şuana kadar sizin üzerinde oturduğunuz ancak halen daha Milli Emlak’tan alamadığınız 601 parsel arsa daha var. Bunlar da geldiği zaman Milli Emlak’tan alınmış ve devri size tamamlanmış olacak" dedi.

Haber Merkezi