Çelikbilek: Beykoz'lu Beykoz'da kalacak

  • 0
  • 11679
Çelikbilek: Beykoz'lu Beykoz'da kalacak

Beykoz Tokatköy Mahallesi'nde 2/B Bilgilendirme toplantısında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek "Başbakanımız'ın destek ve himayesiyle 100 bin insana mülkiyet hakkı ve güvenli gelecek sağladık." dedi.

Tokatköy Mahallesi'nde düzenlenen 2/B Bilgilendirme toplantısında ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek;“Mülkiyet konusunda ciddi gayret ve kararlık gösterdik. Başbakanımız'ın destek ve himayesiyle 100 bin insana mülkiyet hakkı ve güvenli gelecek sağladık. Arazide dolaşıp halkın huzurunu kaçıranlar, halka korku salanlar amacına ulaşamadı Beykoz'lu Beykoz'da kalacak.”  dedi.

Gün boyu Tokatköy Mahallesi'de ziyaret ve incelemelerde bulunan, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2/B Bilgilendirme Toplantısı'nda mülkiyet çalışmalarını ve tapu alımında vatandaşlara getirilen kolaylıkları aktardı.
 
Tapuda 60 Ay Vade İmkânı
 
5 yıldır imar ve mülkiyet sorununu çözmek gece gündüz demeden gayret ve kararlılıkla çalıştıklarını vurgulayan ve ilçenin kaderini değiştirmek için Beykozlunun derdiyle dertlendiklerini belirten Başkan Çelikbilek şöyle konuştu; "Bizim gerek 2B, gerek imar planlarıyla ilgili yaptığımız çalışmalar tarihi çalışmalardır. Büyükşehir arazilerinin vatandaşa verilmesi o da çok ciddi gayret gerektiren bir iştir. Bu çalışmalarla Beykoz'da mülkiyet hakkı sağladığımız insan sayısı 100.000'dir. Biz Büyükşehir ve 2B arazileriyle ilgili risk aldık ve bunların vatandaşlarımıza devir işlemlerini başlattık. Bu işlemler bittikten sonra bu araziler üzerinde tasarruf hakkı tamamen vatandaşlarımıza geçecek. Arsalarınızı ormana çeviren, siti başınıza saran zihniyet yıllardır sizi buradan sürecekler diye huzurunuzu kaçırıyor, Biz Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan bir uygulamayı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştirdik. Proje Alanı uygulamasıyla % 50 indirimin yanında yasal indirim haklarımız da devam edecek. 60 ay vade ile 2B parsellerinizi uygun vade ve taksitle ödeme imkânınız olacak." diyerek vatandaşa sağlanan kolaylıkları aktardı.

İmar planlarıyla ilgili bilgi veren Beykoz Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı İbrahim Hocaoğlu da Aralık ayı meclisinde onaylanan imar planıyla mahalledeki imar imkânlarının arttığını ve hiç kimsenin hak kaybına uğramayacağını vurguladı.
 
Haber Merkezi
Çubuklu halkı rahat bir nefes aldı...
Önceki Çubuklu halkı rahat bir nefes aldı...
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz