Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’

  • 3
  • 13789
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’
Çelikbilek: ‘Beykoz’da seçtiklerinizi denetleyin’

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “halk meclisi” adı altında Soğuksu Mahallesi’ne vatandaşlarla bir araya geldi.

Soğuksu Mahallesi Dörtyol Sokak’taki bir kahvehanede mahalleli vatandaşlarla bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e başkan yardımcıları, meclis üyeleri, danışmanları ve birim müdürleri eşlik etti.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda mahkemelik olan arazilerden, 2B’de devri kanuni sıkıntılar nedeniyle gerçekleşmeyen bölgelere ve Başkan Çelikbilek hakkındaki bazı iddialar gündeme geldi.

Vatandaşlar tarafından yöneltilen sorulara içtenlikle cevap veren Çelikbilek’in ‘halk meclisi’ yaklaşık altı dakika Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun telefonuyla ara vermek durumunda kaldı. Vatandaşların karşısında Bakan Eroğlu ile görüşen Çelikbilek, Kent Ormanı’nda yapımı devam eden nikah salonu ve Çavuşbaşı bölgesindeki su havzası sorunuyla ilgili bazı taleplerde bulundu.

Ayrıca Çelikbilek, Bakan Veysel Eroğlu ile telefon görüşmesi sırasında kendisini bir gün Beykoz’da misafir etmekten gurur duyacaklarını da ekleyerek Soğuksulu vatandaşların selamlarını söyledi.

 Halk meclislerinin çok az sayıdaki belediyeler tarafından yapıldığına değinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eskiden vatandaşlara ‘seçtiklerini denetleyin’ dediklerini ve seçilenlerin ne yaptıklarını sormaları gerektiğini ifade etti.

-“Soğuksu için elimizden geleni yaptık, yapıyoruz”

Çelikbilek, “Perşembe günü halk günüm olacak, 150 kişiyi dinliyoruz. Diğer günler randevularım var. Halkımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. İlçemizde her gün 3-4 kişiyi kaybediyoruz. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Sizlerin uzağınızda hiç olmadı. Kardeşim az önce, ‘çok gelmedin’ dedi. Doğru söyledi ama ben geliyorum, gidiyorum. Soğuksu’da çalışıyoruz, takip ediyoruz. Biliyorsunuz yeni bir kültür merkezi inşa ediyoruz. Bittiğinde Soğuksulu gençler çok güzel bir yere kavuşmuş olacaklar. Soğuksu Spor Kulübümüze de bir mekan yaptık. Çok güzel bir yer oldu. Yeter mi? Yetmez. Orada bir hanımefendinin eşliğinde hanımlarımız orada sporlarını da yapıyorlar. Soğuksu’yu biz eğitim olarakta hiç yalnız bırakmak istemedik. Talepler doğrultusunda meydandaki okulun içini yeniledik. Bir başka okulunda aşağı da yapılması için elimizden geleni yaptık ve bitirdik” şeklinde konuşarak Beykoz’un 3 bin 380 sokaktan oluştuğunu kaydetti.

-“Çelikbilek, TOKİ’yi getirecek herkes yerinden olacak dediler”

Kentsel dönüşümü değil yerinde dönüşümü daha çok onayladıklarını dile getiren Başkan Çelikbilek, “Yasa bana imkan veriyorsa, ben sizin hakkınızı kesinlikle koruyacağım. Eğer bana gelirseniz tabii ki bana gelmezseniz yapabileceğim bir şey yok, ya da yasa bana imkan vermezse, bir şey yapamam. Yasal imkan yeter ki benim arkamda olsun. Beykoz’da bir iki yerde sosyal konut yapmak için adım attık. Bunların yukarıdan sonuçlarını bekliyoruz. Beykoz Belediyesi’nin kendi elinde arsası yok. Bizim arsalarımızın üzerinde halk var. Sizleri kaldırıp bir yere atarsam o zaman benim arsam olur. Oturup konuşarak, anlaşarak bir şeyler yapmamız gerekiyor” cümleleriyle konuşarak şunları söyledi:

-“Ben bana güvenen insanın yanında olacağım”

“Sosyal konut için çalışmalarımız var. Beykoz’da bir dedikodu çıkartmışlardı. Buraya Yücel Çelikbilek, TOKİ’yi buraya sokacak, herkes yerinden olacak. Biz TOKİ’yi buraya getirmiyoruz, ama arsaları aranızda toplayıp TOKİ’ye giden olursa karışmayız. Ben 2B’leri sattıktan sonra arazileri satmayın dedim, bunu dinleyen de çok az insan oldu. Başkanım sen toplu konut yap, biz burada kalalım diyenler var. Ben burada konut yaparsam bunu öncelikle buradaki insanlara öncelik tanırım, gidenlere değil. Tabii ki ben bana güvenen insanın yanında duracağım” dedi.

Arsalarını inşat firmalarına satan vatandaşlara, 2B taksitleriyle ilgili önerilerde bulunan Çelikbilek, taksitlerin ödenip ödenmediğinin kontrol edilmesi gerektiğini, ödenmediği taktir de 2B hakkından mahrum kalacaklarını hatırlattı.

-“Bunu ben yaparsam dünyanın en ahlaksız insanıyım”

Başkan Çelikbilek, hakkında sokakta konuşulan müteahhit firmalara 2019 seçimlerine kadar bir şey istememelerini söylediği iddialarına karşı, “Müteahhitlerle olan ilişkilerde biz hiç devreye girmedik. Ben siyaset yapıyorum. Siyaset maalesef çok çirkin bir şeydir. Bu dedikleriniz siyasetçilerin dile getirdiği şeylerdir. Eğer Yücel Çelikbilek böyle bir şey düşünseydi, arsaların yüzde 95’ini satmazdık. Kalan kısmı da mahkemelik oldukları için Milli Emlak’ın vermediği kısımdır. Onu diyen arkadaşı da alın benim yanıma gelin, ben ona izah edeyim. Telefonum hepinizde var. Açın telefonu, böyle bir şey söylüyor, beni onunla görüştürün. 3 bin kişiye Büyükşehir arsalarını aldım, dağıttım. Ben dağıtırken siyaset yapan birileri de gitti, sakın almayın dediler. O gün ihaleye girip alamayanlar, bugün istememe rağmen satamama durumum söz konusudur. Almayan arkadaşların vebali, onları aldırmayanlara aittir. Bu söylenenler ahlaksızlıktır. Bunu ben yaparsam, dünyanın en ahlaksız insanıyım, yapmazsam bunu söyleyen dünyanın en ahlaksız insanıdır. Bugüne kadar vatandaşlarımın hakları üzerinden hiç siyaset yapmadım” şeklinde konuştu.

-“Biz bu paralarla size hizmet ediyoruz”

Çelikbilek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Türkiye’de 2B arsalarını Milli Emlak’tan devralan tek belediye bizizdir, bu kardeşinizdir. Türkiye’de başka hiçbir Allah’ın kulu buna cesaret edemedi, bu hakkı da bulamadı. Milli Emlak buralara bir fiyat belirledi. Eğer 2B’leri Milli Emlak’tan alsaydınız, 2 kat daha pahalı alacaktınız. Aldıktan sonra satarken elde ettiğimiz paralardan da Belediyenin kasasına para kaldı. Biz bu paralarla size hizmet yapıyoruz. Bu para hiçbir zaman dışarı çıkmadı. Ben vatandaşlarıma imarlı tapu vermek istediğim zaman bu bizi kandırıyor dediler. Milli Emlak bunu bana verirken, istersen imar haline dönüştür ancak bunu üzerinde bulunan sahibine satabilirsin. Belediye Başkanı, 2B arazilerinin üzerine oturamaz. Kanun bu hakkı vermiyor ki, ahlaksız olsun diye konuşuyorlar. Ben fiyat indirince biz 10 liraya vereceğiz dediler. Kim getiriyor ki seni?

-“Bu Başkanın odasının kapısı kapanmaz”

Ben size açık çek vereyim, kime derlerse Belediye Başkanı şu müteahhitle görüşüyor, bilin ki yalandır arkadaşlar. Benim hiçbir müteahhit ile işim olmaz. Benim randevu defterim oradadır. Çıkartır önünüze koyarım, baksınlar bakalım. Onun öncesinde baksınlar bu Başkan kaç tane vatandaş ile görüşmüş? Bu Başkanın odasının kapısı hiç kapanmaz arkadaşlar. Gelirseniz, görürsünüz. Haftanın bir günü randevusuz halk günümdür. Şimdi yeni bir şey getiriyorum. Özel bir telefon alıyorum. Bu hafta arkadaşlarım ayarlıyorlar ve o telefon sadece size ait olacak. Telefonun başında ben bulunacağım. Cep telefonuna bazen arkadaşlar bakıyor. Belediye bekleyeceğim ve halkım ararsa o telefona ben cevap vereceğim. Bunu yapan insan kolay kolay bulamazsınız.

Haber Merkezi

İstanbul Boğazı'nda sis ve Beykoz'a etkisi
Önceki İstanbul Boğazı'nda sis ve Beykoz'a etkisi
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (3 Yorum)

Sürmeneli Uşak (7 yıl önce)

Güldürme baskanım, sorsak ne değişecek. Gelin çavuşbaşiya millet sorsun hadi cevap verin.

Bir Müslüman (7 yıl önce)

Kemer üstünede bekleriz oy zamanı değil ama

Cubukluyali (7 yıl önce)

Vay arkadas ilgiye alakaya bak.15 senedir nerelerdeydin diye sormazlarmi adama.secim yaklastikca bakalim daha ne vaadler cikacak.

Yorum Yaz