Çelikbilek Ankara'dan mesaj gönderdi

  • Güncelleme: 27.08.2014 00:11
  • Okunma: 5617 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’ni takip etmek üzere gittiği Ankara'dan Beykoz'a mesaj gönderdi.
Çelikbilek Ankara'dan mesaj gönderdi

Katılan tüm delegelerin tamamının oylarıyla Genel Başkanlığa seçilen Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nu kutlayan Başkan Çelikbilek, Dost Beykoz aracılığıyla yapmış olduğu açıklama da, "Memleketimize hayırlı ve uğurlu olur inşallah. Yeni Genel Başkanımız ile birlikte Türkiye'yi özlenen noktalara taşımak istiyoruz. Kardeşliği ve huzuru ülke içinde olduğu kadar tüm dünyaya da yaymak istiyoruz. Özellikle mazlumlar için bölgedeki tek umut kapısıyız. İnşallah Genel Başkanımız ve müstakbel Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte, Recep Tayyip Erdoğan'ın açmış olduğu yolda ilerlemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ile birlikte Kongre'yi takip eden Başkan Çelikbilek'in geceyi Ankara’da geçireceği yarın ise TBMM’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinleyeceği ve ant içme törenini izledikten sonra Beykoz'a döneceği kaydedildi.

Öte yandan AK Parti'nin tarihindeki 2. Genel Başkanı olarak seçilen Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Kongre'de yaptığı konuşma oldukça ses getirdi. Konuşmasında, Malazgirt'ten Osmanlı'ya ve Cumhuriyet'e kadar geniş bir yelpazeyi kucaklayan AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu sırada Selçuklu Hükümdarı Alp Arslan, Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet ve Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ten övgü ve saygıyla bahsetti. Avrupa Birliği'ni ülke geleceği adına ve mutlak planları arasına aldığını kaydeden Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, mazlumun yanında yer almaya ve bölgede yaşanan gelişmelere karşı duyarlı olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun son derece iyi ve etkili bir retorikle konuşması, tümüyle genel konulara hâkimiyeti ve rakamlarla süsleyerek verdiği örnekleri, salonu dolduran binleri aşkın AK Partili'yi ise oldukça heyecanlandırdığı görüldü.

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Kongre'ye katılan bin 388 delegenin bin 382'sinin oyunu alarak, AK Parti Genel Başkanı seçildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

selim önder şerezdi (6 yıl önce)

hiç bir özellik ve haber niteliği taşımayan bir haber! bende artık vatandaşın bilgi edinme yazılarına yanıtlar verileceğinin müjdesini verecek sandım!!!!

Yorum Yaz