Çelikbilek 2011 sayfasını da kapattı

  • 0
  • 12502
Çelikbilek 2011 sayfasını da kapattı
Çelikbilek 2011 sayfasını da kapattı
Çelikbilek 2011 sayfasını da kapattı
Çelikbilek 2011 sayfasını da kapattı
Çelikbilek 2011 sayfasını da kapattı

Önceki hafta Beykoz yerel basını ile bir toplantı yaparak 3 yıl içinde yapmış olduğu çalışmaları paylaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in 3. yılı da Belediye Meclisi’nden onay aldı.

Beykoz Belediye Meclisi, 2011 Yılı Faaliyet Raporunu görüşmek, encümen ve komisyonlarda görev yapacak yeni üyeleri belirlemek üzere Nisan ayı ilk toplantısını yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlık ettiği oturuma, CHP’den Kemal Yıldız, Mustafa Topçu, Naci Candaş, Hüseyin Okumuş, AK Parti’den ise Yalçın Çolak katılmazken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’de oturumu locadan izledi.

Nisan ayı ilk oturumunda; daimi encümen ve bir çalışma yılını tamamlayan komisyonlar için yeni üye seçimi yapıldı. AK Parti ve CHP gruplarının aday gösterdikleri encümen üyesi seçimlerinin gizli oylamayla yapıldığı Genel Kurul’da komisyon üyeleri ise açık oylamayla belirlendi. 

Genel Kurul’a hitaben bir konuşma yapan Başkan Çelikbilek, Beykoz halkına hizmet etmek için görevde olduklarını ifade ederek, hafta sonu yapılan CHP Beykoz İlçe Kongresi’nin hayırlı olmasını diledi.

Dost Beykoz Başyazarı Kader Gür’ün köşe yazısında gündeme taşıdığı Beykoz’un yol sorunu da değinen Başkan Çelikbilek, kış şartlarının zor olduğunu ve bu nedenle yollara tuz dökmek zorunda kaldıklarını ve bununda bazı bölgelerde bozulmalara neden olduğunu ifade ederek, çözüm üreteceklerini belirtti.

Faaliyet raporunu Muharrem Kaşıtoğlu savundu

Oturumun 2. bölümünde 2011 Yılı Faaliyet raporu görüşüldü.  Faaliyet raporu üzerine ilk sözü alan Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz’a 3 yıldır hizmet ettiklerini ve sorunları çözmek için uğraş verdiklerini kaydederek, bir ucu Kılıçlı’da bir ucu Yeni Mahalle’de olan Beykoz’un çok geniş bir alana sahip olduğunu söyledi.

Belediyeciliği sadece hizmet amaçlı yaptıklarını ve bu nedenle halkla iç içe olmayı tercih ettiklerini sözlerine ekleyen Muharrem Kaşıtoğlu,  halk günleri düzenlediklerini, muhtarlarla sürekli istişare halinde olduklarını ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek referandum yaptıklarını belirtti.

Konuşmasında Beykoz Belediyesi’nin projelerini de anlatan Kaşıtoğlu’nun ardından CHP Grubu adına Erdal Öztürk konuştu.

CHP Grubu adına Erdal Öztürk konuştu

Beykoz için yapılan her doğru işe destek verdiklerini, sıkıntı yaratacak konulara ise destek vermediklerini ifade eden Erdal Öztürk, tüm uğraşlara rağmen kaçak hafriyatın devam ettiğini belirtti. Van depremi nedeniyle bölgeye yapılan ziyaretlerde CHP’nin davet edilmemesine sitem eden Erdal Öztürk, bu konuda kendi gruplarına bilgi verilmesini istedi.

Hukuk işleri çok dava kaybediyor

Beykoz Belediyesi Hukuk İşleri’nin çok dava kaybettiğine de değinen Erdal Öztürk, Katı Atık Vergisi’nin çok yüksek olduğunu, Beykoz’un her köşesinin film seti olduğunu, fakat Kılıçlı’dan hala ses olmadığını dile getirdi. Erdal Öztürk Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin ismini konulması aşamasında kendilerine danışılmadığı içinde sitem etti.

Başkan Çelikbilek: Sit’e rağmen çalışmalarımız sürüyor.

AK Parti ve CHP grup temsilcilerinin söz almasının ardından genel kurula hitap eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Beykoz’da hizmetle dolu 3 yılı geride bıraktıklarını ve bu süre zarfında ilçe halkına söz verdikleri birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

“Bugün burada faaliyet raporunu görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz. İlçeye hizmet etmek için gece gündüz demeden yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. 250 bin insan için hizmet üreten bir kurumun başındasınız. Bu herkese nasip olmaz. Bu bilinçle hareket ediyor, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin herkese eşit yaklaşıyoruz.  Muhalefetle birlikte de hizmet üretmeye devam edeceğiz.  Halkımıza söz verdiğimiz birçok projeyi gerçekleştirdik. Ortaçeşme, Karlıtepe ve Kılıçlı gibi kuruldan onay beklediği için gerçekleştiremediklerimiz de var. Beykoz doğal sit alanı olmanın sıkıntılarını yaşıyor. Hazırladığınız projeler için ilgili kurullardan onay almak zorundasınız. Diğer ilçelerin iki ayda neticelendirdiklerini biz 1 yılda sonuçlandıramıyoruz. Buna rağmen çalışmalarımız hızla devam ediyor. Gayretli çalışmalarımız neticesinde ilçede pek çok ilki gerçekleştirdik. Alt yapısı devam eden projelerimiz de en kısa sürede hayata geçecek. Bir hizmet yılını daha geride bıraktık. Hizmetlerin hayata geçmesinde katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyor, genel kuruldan çıkacak neticenin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuşan Başkan Çelikbilek, CHP Grubu’nun Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne ilişkin sitemlerinde haklı oldukların ve bu nedenle CHP’den özür dilediğini söyledi.

Beykoz Belediyesi 2011 Yılı Faaliyet Raporu CHP’nin Ret oylarına karşı AK Parti’nin oylarıyla, oy çokluğuyla onaylandı.

Komisyonlara seçilen isimler ise şunlar oldu:

Daimi Encümen

AK Parti Salim Öztürk

AK Parti İbrahim Hocaoğlu

AK Parti Muharrem Kaşıtoğlu

Plan ve Bütçe Komisyonu

Salim Öztürk

Birzat Mermer

Erdoğan Coşkun Çap

Nusret Yılmaz

Hüseyin Okumuş

İmar Komisyonu

Hayrı Kır

İbrahim Hocaoğlu

Nevzat Oral

Erdal Öztürk

Cemal Yavuz

Hukuk Komisyonu

Yüksel Baki

Birzat Mermer

Necati Ak

Hayrullah Usta

Salim Kaşkır

Tarife Komisyonu

Yusuf Koç

Nazım Keskin

Engin Yıldız

Hüseyin Okumuş

Mustafa Topçu

Kültür ve Turizm Komisyonu

Yalçın Çolak

Muharrem Kaşıtoğlu

Fatih Yılmaz

Kemal Yıldız

Mustafa Topçu

Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu

Fatih Yılmaz

Haydar Çelik

Engin Yıldız

Hüseyin Okumuş

Salim Kaşkır

Çevre Sağlık Komisyonu

Nazım Keskin

Hayrı Kır

Haydar Çelik

Hüseyin Karababa

Mustafa Topçu

Aile ve Sosyal İşler Komisyonu

Nevin Çalışkan

Özkan Ayduğan

Fatih Yılmaz

Hayrullah Usta

Nusret Yılmaz

Avrupa Birliği İlişkiler Komisyonu

Nevzat Oral

Yalçın Çolak

Yusuf Koç

Erdal Öztürk

Cemal Yavuz

Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu

Muharrem Kaşıtoğlu

Özkan Ayduğan

Erdoğan Coşkun Çap

Nusret Yılmaz

Hüseyin Karababa

Engeliler Komisyonu

Necati Ak

Haydar Çelik

Engin Yıldız

Salim Kaşkır

Mustafa Topçu

Haber Merkezi

CHP'nin yeni Başkanı Hızır Yılmaz
Önceki CHP'nin yeni Başkanı Hızır Yılmaz
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz