Celal Aras Lisesi’ne iki yeni laboratuvar

  • Güncelleme: 07.03.2012 00:11
  • Okunma: 9375 kez
  • Yorum: 0
Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Celal Aras’ın adını taşıyan ve geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan lisesinin, Beykoz Orta Dereceli Okullar Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılan Fizik ve Kimya laboratuvarları hizmete açıldı.
Celal Aras Lisesi’ne iki yeni laboratuvar

Açılış programına; Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’i temsilen Başkan yardımcısı Mustafa Gürkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, Beykoz Lojistik Yüksek Meslek Yüksek Okulu Mütevelli Heyet Başkanı Engin Ruhi Özmen, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Müdürü Coşkun Tosun, CHP İlçe Başkan vekili Erkan Özmen ve çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

Faruk Aksoy’un sunumu yaptığı programda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Celal Aras Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Aygün; “Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda da yapacağımız hizmetler devam ediyor. Bugün burada Sayın Ahmet Erkan’ın katkılarıyla yapılan iki laboratuvarımızın açılışı için toplandık. Bu yerlerin açılmasında Okul Aile Birliğimizin çok büyük katkıları var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Erkan, derneğimiz işçilerin paralarıyla kuruldu

Beykoz Orta Dereceli Okullar Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Erkan’da, “Bizim bu derneğimiz 1966 yılında kuruldu. Derneğimiz çok eski bir dernek. Derneğimiz, Şişe Cam, Deri Kundura, Tekel Fabrikası işçilerinin yövmiyelerini bağışlayıp, Ferit İnal Lisesi’nin yapım çalışmalarını yaptı. Yani derneğimiz çok eski ve köklü bir dernek.

1977’de derneğimiz bu okul için valilikle protokol yaptı. Ancak 1999’da yaşadığımız deprem tüm planlarımızı alt üst etti. Bize yeniden plan yapmalısınız dendi. Oysa biz bu okulun hafriyatını bile yapmıştık. Bunun için bulunduğumuz bölge çok önemli vede çok değerli. Biz çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” şeklinde konuşarak, “Bu iki laboratuarımızın açılması için çok çalıştık.” dedi.

Nazmi Yekrek, üretmeden duramıyoruz

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek’te, Artık 21. asırdayız, teknoloji çok ilerledi. Bizler bu ilerlemenin ortasındayız. Çalışmadan ve bir şeyler üretmeden duramayız” ifadelerini kullandığı konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün açılışını yapacağımız laboratuvarlarımız bizlere ışık tutacaktır. Her konuşmam da söylüyorum, kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmeliyiz. Bu okulun yapımı için hizmet veren Celal Aras’ı rahmetle anıyorum. Kaymakam Aydın Ergün’ü de çalışmalarından dolayı kutluyorum ve bu hizmetler de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Aydın Ergün’den dernek yöneticilerine teşekkür

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de konulmasında şu sözlere yer verdi: “Ben öncelikle Beykoz Orta Dereceli Okullar Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne teşekkür ederek sözüme başlamak istiyorum. Ahmet Erkan Bey bu derneğin 1966 yılında kurulduğunu söyledi. Yani benin doğum tarihimde kurulmuş bu dernek. Allah daha uzun ömürler nasip etsin bugüne kadar harika işler yapılmış. Artık yoruldunuz mu bilmiyorum ama, yorulmadığınız ortada hala bir şeyler yapıyorsunuz. Hayırsever aileler oldukça bu hizmetler bitmez.

Celal Aras ailesi bu okulu yaptı ama halende hizmetleri devam ediyor. Benden önceki yapılan konuşmalar da bana çok teveccühte bulunuldu, sağ olsunlar. Bende onlara layık olmaya çalışıyorum. Ben bu laboratuvarın yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Program sonunda, Kaymakam Aydın Ergün tarafından Beykoz Orta Dereceli Okullar Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Erkan’a bir plaket takdim verdi. Açılış sonrası davetliler yeni açılan laboratuarlarda incelemelerde bulundular.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz