Eğitim

Celal Aras Anadolu Lisesi eğitime hazır

Celal Aras Anadolu Lisesi eğitime hazır
2014.07.18 00:00
| | |
30065

Motor Meslek Lisesi olarak yapımına başlanan ve daha sonra Anadolu Lisesi olmasına karar verilen Beykoz Celal Aras Lisesi yeni dönemde eğitim öğretime başlıyor.

Daha önce Akbaba Ticaret Meslek Lisesi Müdürü olan Niyazi Yılmaz’ın yeni görev yeri olan Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesi, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Celal Aras’ın adını taşıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından 29 Ocak 2011’de açılış yapılan okul bu dönem alacağı öğrencilerin puanlarında serbest davranacak ve kayıt yaptırmak isteyen öğrencileri en yüksek puandan başlayarak kabul edecek.

 

 

2011 – 2012 Eğitim Öğretim için 210 öğrenci kabul edecek olan Beykoz Celal Anadolu Lisesi’ne toplam, 30 öğrenci kapasiteli 40 derslik bulunuyor…

 

1962 Trabzon Sürmene doğumlu olan Okul Müdürü Niyazi Yılmaz; okulun yeni olması nedeniyle işlerinin oldukça zor olduğunu fakat zoru seven bir insan olarak Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesi’ni örnek bir okul yapacağını söylüyor.

 

Celal Aras Lisesi’nin misafirleri

Deprem tadilatına girecek olan Anadoluhisarı Ticaret Meslek Lisesi ve Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Lisesi öğrencilerinin de 2011 – 2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda Celal Aras Anadolu Lisesi’nde eğitim göreceğini söyleyen Müdür Yılmaz, Celal Aras Lisesi’nde yeni dönemde misafir okulların öğrencileriyle birlikte 2500 öğrenci olacağını  ve okullarındaki 7 dersliğin kendi öğrencilerine diğer 33 dersliğin ise misafir okulların öğrencilerine hizmet vereceğini kaydetti.

Okulun ana giriş kapısının yeni eğitim dönemi başlayana kadar yapılması gerektiğini de sözlerine ekleyen Niyazi Yılmaz, okulun son derece teknolojik imkânlarla donatıldığını buna rağmen bazı eksikliklerin olduğunu dile getirdi.

 

 

Celal Aras İletişim : (0216) 693 00 12-13

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Niyazi Yılmaz, Celal Aras Anadolu Lisesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"