Güncel

Celal Aras Anadolu Lisesi 1. oldu

Celal Aras Anadolu Lisesi 1. oldu
2014.09.30 00:00
| | |
6484

Eğitim ve öğretim hayatına başlayalı henüz 2 yıl olan Celal Aras Anadolu Lisesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazara yarışmasında ‘Birinci’ oldu.

Öğretmeni Derya Işık'ın himayesindeAybüke ÜstünerZeynep Mutlu ve Elif Uzunadlı öğrenciler finalde Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerini geçerek ilk sırada yer aldı.Müdür Selçuk Göksu ile birlikte finali takip eden Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri ise üçüncü oldu.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazara yarışmasının finali,Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yarışmaya, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, ilçedeki okullardan öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Finalde Celal Aras Anadolu Lisesi"Zararlı alışkanlıklar ancak eğitimle önlenebilir" teziyle, seçici kuruldan bin 840 puan topladı ve birinci oldu. Boğaziçi Anadolu İmam-Hatip Lisesi ise "Zararlı alışkanlıklar ancak yasaklamalarla önlenebilir" teziyle seçici kuruldan bin 599 puan alabildi ve ikinci sırada yer aldı. Her iki okul öğrencileri de heyecanlı ve istekli anlatımlarıyla izleyicilerden tam not aldı.

Yarışmanın ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız kürsüye çıkarak, yarışmadaki heyecan ve coşkuyu paylaştığını anlattı. Katıldığı diğer yarışmalardan da çarpıcı örnekler veren Müdür Yıldız, sonucu açıklamadan önce her iki okulu da birinci ilan etme önerisi kabul görmeyince, yarışmanın kazananını ilan etmek zorunda kaldı. Celal Aras Anadolu Lisesi öğrencileri 1. oldukları açıklandıktan sonra büyük sevinç yaşarken, ilk üç dereceye giren okullar çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Celal Aras, Fevzi Çakmak, İmam Hatip Lisesi, Milli Eğitim, Muammer Yıldız, Münazara, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"